Korekta emerytalnych przywilejów. Rolnicy i mundurowi na celowniku

Upiekło się prokuratorom i sędziom, ale systemy emerytur rolniczych i mundurowych może czekać korekta – wynika ze wstępnych rekomendacji.

wróć do artykułu
  • ~Gdzie jest sprawiedliwość ?
    (2016-09-15 09:18)
    Pomysły jak najbardziej dobre, choć dziwi mnie, dlaczego sędziowie i prokuratorzy mają ciągle cieszyć się tymi przywilejami. Nie widzę żadnych podstaw, aby traktować sędziów i prokuratorów jako lepszy sort Polaków !
  • ~Zenek
    (2016-09-15 08:31)
    I słusznie niech się wezmą za składki rentowe rolników i wreszcie zlikwidują KRUS.Koniec z przywilejami.
  • ~QWERT
    (2016-09-15 09:49)
    CIEKAWE DLACZEGO ZMIANY MAJĄ NIE DOTYCZYĆ SĘDZIÓW I PROKURATORÓW ??? jAK WSZYTSKICH TO WSZYSTKICH ???
  • ~mieszczuch
    (2016-09-15 10:32)
    Składki ZUS i KRUS też należy zrównać - równe składki =równe świadczenia !
  • ~kisiel
    (2016-09-15 07:42)
    I słusznie. całe życie przepracowane przy biurku nie powinno być nagradzane wcześniejszą emeryturą tylko dlatego, że ma miejsce w ramach służby mundurowej.Albo wprowadzić wybór-praca albo emerytura a nie jedno i drugie -bo to bardzo niesprawiedliwe rozwiązanie.
  • ~Adam
    (2016-09-15 08:39)
    Bardzo dobrze nie powinno być ruwnych i rowniejszych to jest dobra zmiana brawo
  • ~Seb
    (2016-09-15 09:29)
    Jakie rolnik ma przywileje że płaci co trzy miesiące składkę mniejsza ale jaka ma rentę i ile dostaje chorobowego jeśli zachoruje najpierw dokładnie dowiedzie się a później krytykuje np.chorobwe jest 150 złotych tyle płacił KRUS a renty jakie 500 złotych i rolnik pracuje do pełnego wieku ale wpaja się debilizm nie jestem rolnikiem . To tak samo powinno być jak rolnik sprzeda swoje zbiory to otrzymuje zapłatę bez podatku VAT i nie może sobie odliczyć za wszystkie środki co kupuje to za to musi zapłacić podatek a wszyscy biznesmeni za każdą rzecz odliczaja podatek rzeby przestali siać zboża i inne to będzie jeść GMO ściągnięte usa
  • ~lija
    (2016-09-15 13:43)
    a co z górnikami? albo wześniejsza emerytura albo praca,ni powinno być to i to.
  • ~rencista
    (2016-09-15 11:26)
    Już dawno mówiło się o równym traktowaniu wszystkich którzy przechodzą na emerytury .Miały być zlikwidowane przywileje i tego nie widać.Mundurowi?Świadomy wybór.Krzywda to zmień pracę.Sędziowie i prokuratorzy?Kolejne święte krowy.Patrząc jak chory mamy system sądownictwa zlikwidować im przywileje.Zaczną szanować pracę a jeśli nie odpowiada to niech się przekwalifikują.Górnicy bez palenia opon tylko ci co na przodku a nie sprzątaczka czy sekretarka.lub związkowiec.Wiem że zaraz odezwą sie oponenci ale zawsze można znaleźć rozwiązanie które da ludziom możliwość i prawo wyboru a przede wszystkim godne życie po ciężko przepracowanym okresie swojego życia.
  • ~AS
    (2016-09-15 12:04)
    Jestem na tak.
  • ~Janusz
    (2016-09-15 17:53)
    ZLIKWIDOWAC PRZYWILEJ PRACY DLA EMERYTOW I RENCISTOW KTORZY MAJA DWA DOCHODY JAK SA CHORZY TO NIECH SIE LECZA A NIE RENTA I PRACA TO PATOLOGIA
  • ~Janina
    (2016-09-15 17:56)
    Zakaz pracy dla emerytow I rencistow ktorzy zabieraja prace innym młodym a Ci musza emigrowac nie zakładaja rodzin gdzie indziej płaca składki a inni renta załatwiona noi praca bo dotacja z pefronu
  • ~a
    (2016-09-15 22:54)
    Wreszcie zajeli sie rolnikami, ktorzy zawsze placza, zadaja , blagaja bo wciaz im za malo.
  • ~Włodek
    (2016-09-15 18:14)
    Czy to PANSTWO SKONCZY Z PATOLOGIA ZEBY RENCISTA Z CAŁKOWITYM ZAKAZEM PRACY był z checia poszukiwany przez pseudopracodawcow ktorzy go zatrudniaja I siedza w kieszeni Pefronu? TO POMSTA DO NIEBA ALE RZAD TE PRAKTYKI PROMUJE BO SAMI TAK ZATRUDNIAJA a młodzi emigracja I jak ta Polska stanie na nogi jak rzadzi Targowica ....
  • ~Bezradny Anatol
    (2016-09-16 12:55)
    Problem z emeryturami całej budżetówki jest następujący; wszelkie składki są opłacane z podatków pozostałej grupy pracujących zatrudnionych w realnej gospodarce. Dlaczego więc, nie ubruttowić ich wynagrodzeń i zamiast pokazywać wynagrodzenie netto wskazywać całość wynagrodzenia łącznie z wszystkimi składkami, oraz pokazać jaki jest łączny koszt ich zatrudnienia. Wojskowi - możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę tylko za okres misji zagranicznych w obronie ojczyzny, Rok na misji , o rok wcześniej na emeryturze. Policjanci - wyłącznie służby operacyjne, walczące z bandziorami i krętaczmi podatkowymi i gospodarczymi. Kościół - dobrowolny odpis podatkowy w wysokości 0,5 % i żadnej dodatkowej kasy Sędziwie i prokuratorzy - emerytura od 65 roku życia minimum żadnego przechodzenia w stan spoczynku Górnicy - tylko dołowi po przepracowaniu 35 lat pod ziemią reszta jak pozostali po 40 latach pracy od 65 roku Realna Gospodarka - ubruttowić wszystkie wynagrodzenia aby pokazać ile odbiera państwo obywatelom, Jednoosobowa Działalność Gospodarcza i rolnicy- składka taka jak od najniższego wynagrodzenia. takie tam rozważania wiejskiego ekonoma :( , może kiedyś będzie normalnie !
  • ~Przywileje od P.Z.P.R.
    (2016-09-17 09:05)
    Te przywileje dała mundurowym Wrona za wygrany Stan wojenny. Niestety od tego czasu mija 36 - lat, i ustrój się zmienił, a przywileje obowiązują niestety ale nadal.
  • ~bac
    (2016-09-17 12:41)
    W Niemczech policjanci odchodzą na emeryturę w takim samym wieku jak wszyscy pozostali pracownicy. Nie ma tam czegoś takiego, jak możliwość odejścia po 15 czy 20 latach służby. Owszem, jeżeli komuś się znudzi służba po 15 latach, to może odejść, ale żadnej emerytury pobierać nie będzie jak w Polsce. Musi sobie wtedy poszukać nowej pracy, jak nie chce umrzeć z głodu.
  • ~zez
    (2016-09-15 15:38)
    Nareszcie.... Koniec z 40 letniemi emerytami.Wreszcie skonczy sie oszustwo i cwaniactwo dorabiania emerytow mundurowych w firmach ochroniarskich
  • ~dana
    (2016-09-15 19:59)
    weżcie się za emerytów górniczych dla których emerytura 3-4 tyś to mało. trzeba jeszcze pracować zabierając pracę innym tworząc tanią komkurencję
  • ~górnik
    (2016-09-22 06:26)
    Co to sędziowie i prokuratorzy to święte krowy jak również pracownicy powierzchniowi i administracyjni na kopalni ?

Może zainteresować Cię też: