Emeryci dostaną podwyżki według nowego wzoru? Rząd podpina PKB do świadczeń

| Aktualizacja:

Rosną szanse, że rząd trwale zmieni zasady waloryzacji rent i emerytur. Wzór na podwyżki może odnosić się do wzrostu gospodarczego.

wróć do artykułu
  • ~hindus
    (2016-07-14 09:59)
    Bo to Polski rząd, nie POprzednicy.
  • ~alik
    (2016-07-14 10:15)
    hindus na drzewo do swoich!!
  • ~FRAJER KTÓRY SIĘ UCZYŁ
    (2016-07-14 10:21)
    PO-co się wysilać żądnej waloryzacji bo znowu skorzystaliby na niej ci co wnosili większe składki od swoich PO-borów, WPROWADZIĆ LENINOWSKA RÓWNOŚĆ KAŻDEMU PO NP 1000 ZŁ ZE WSKAZANIEM NA SPRZĄTACZKI- ONE MAJA TEŻ DOSTAĆ DODATKI FUNKCYJNE BO KAŻDA Z NICH MOGŁABY PRZECIEŻ BYĆ DYREKTOREM--niech żyje bolszewicka myśl w PISIE.....
  • ~mgr inż. S.O. emeryt
    (2016-07-14 18:51)
    Jak PIS porządnie podwyższy kwotę wolną od podatku i jeszcze podwyższy solidnie każdemu emeryturę, to każdy będzie na niego głosował ! Im prędzej , tym lepiej ! Do roboty !
  • ~boro
    (2016-07-14 19:07)
    Tak trzymać CIEMNY LUDU !Dziura już jest w budżecie i będzie jeszcze większa ! Następny hit wyborczy ,tylko że po tym przyjdzie dzień że emerytur,rent i wypłat nie dostaniemy w całości bo nie będzie z czego wziąć !
  • ~czy ktoś to ogarnia
    (2016-07-14 20:55)
    Dali niektórym 500+ z zaciągniętego kredytu, jak w przypływie szczerości wyznał wicepremier. Więc ktoś musi się na to zrzucić. Już odczuwamy skutki wprowadzenia nie tylko tej "dobrej zmiany". Każde podstawowe zakupy, nie tylko w supermaketach są droższe, nie mówiąc o opłatach mieszkaniowych, bankowych, medycznych, itd.
  • ~Dziadek Dzidek
    (2016-07-14 21:16)
    ,, Co najmniej 20 % wzrostu płac " czyli można emerytury zwiększyć korzystać z tego zapisu trzeba tylko dobrej woli rządzących. Wszystkie dalsze dywagacje to zwykłe zawracanie głowy .
  • ~rozbawiony emeryt
    (2016-07-14 21:29)
    wygląda na to że amerykanie przysyłając nam batalion swoich żołnierzy uznali nas za 52 stan
  • ~Ppp
    (2016-07-15 08:55)
    A nie prościej by było do aktualnego wzoru dodać punkt: "Nie mnij niż X"? X mógłby wynosić np. 1% średniej miesięcznej płacy brutto (dzisiaj ok 42zl). Dodanie trzeciego czynnika do wzoru stanowi jakieś zabezpieczenie, ale może się kiedyś trafić, że przy deflacji i minimalnym wzroście płac, wzrost PKB też wyniesie jakiś drobiazg i problem się powtórzy. Pozdrawiam.
  • ~realista51
    (2016-07-15 15:25)
    pierdu/ pierdu ...... oderwana władza od społeczenstwa murem obłudy
  • ~gosc
    (2016-07-15 18:35)
    pomyślą o starych moherach przed wyborami licząc na ich głosy, bo ksiądz kazali ha ha aha, a teraz to mają ich w d,,, wolą dawać 100 mln na promocję kraju naszego w świecie, żarty ich się trzymają, bo toż sami nie wiedzą że taka jest promocja jakie ich rządy, ale głupi lud daje się doić
  • ~STANSI
    (2016-07-15 23:15)
    RZAD TYLKO MOWI O NAJNIZSZYCH EMERYTURACH ....JA PRACOWAŁEM 40 LAT BARDZO DOBRZE ZARABIAŁEM PŁACIŁEM DUZE SKŁADKI NA ZUS I CO TERAZ ? NIE MAM DOSTAC WALORYZACJI ....TYLKO JAKĄS JAŁMUZNE ...? JAK TAK POJDZIE DALEJ TO CI CO MAJĄ NISKE EMERYTURY DOGONIA MNIE W WYSOKOSCI EMERYTURY CZY O TO CHODZI ?
  • ~dziadek
    (2016-07-15 23:31)
    dodatki do najnizszych emerytur to absurd ile wypracowal na tyle ma maz i zona najnizsza emerytura to w sumie 1600zl gdy zona nie ma emerytury maz sam pracowal ma teraz tez to samo bez dodatkow
  • ~drwia z nas
    (2016-07-16 11:44)
    wpisz bip.nazwa gminy zobacz ile zarabiaja
  • ~widz
    (2016-07-16 13:00)
    Dostałem 6 zł po wielkiej podwyżce dostanę 10 zł ? Zadziwiającym jest taki fakt jak za lata 2012,13 było ~ 60 70 zł i było mało a za 2014 było 36 zł dla wszystkich równo to znam takich , którzy darli mordę od uch do ucha . Teraz taki dostał 2,50 zł podwyżki i jest cicho . Fajne ?
  • ~emerytka
    (2016-07-16 17:48)
    Niech się udławią tymi ochłapami!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~MXZ
    (2016-07-16 23:20)
    JAK ZA EMERYTURY ZABIERA SIĘ RAFALSKA TO WYJDZIE Z TEGO WIELKIE G....NO
  • ~mako 25
    (2016-07-17 07:37)
    z doświadczenia wiem że rząd jak mówi że będzie dawał to chce grzebać w kieszeni podatnika aby obdarowany, szczęśliwy podatnik miał mniej niż przed obdarowaniem.Potrzeby duże aspiracje /PIS po wsze czasy/,a metody białoruskie-władza nieograniczona, a w narodowej walucie odcinanie 4 zer co 10 lat takie perspektywy kupowania poparcia
  • ~no tak
    (2016-07-17 08:48)
    Lenie dostana podwyżkę a ja jałmużnę ?
  • ~bocian
    (2016-07-17 09:48)
    Zwolennikom Po i nowoczesnej ustalic do wysokosci 880 zl i ani grosza wiecej

Może zainteresować Cię też: