Będziemy pracować aż do śmierci. Emerytalne WYLICZENIA DGP

| Aktualizacja:

Minister finansów zaciera ręce, a przyszli emeryci zgrzytają zębami. Podwyżki emerytur będą bowiem tak niskie, że nikt dobrowolnie nie odejdzie z pracy, by mieć za co żyć.

wróć do artykułu
  • ~mario
    (2014-05-07 06:47)
    Luuudzieee, Polacy, zbierzcie się w sobie i wypieprzcie wreszcie ten żałosny rząd- nierząd, którego głównym zadaniem jest eksterminacja narodu polskiego i oddanie go na pastwę nacji niemieckich i innych(dziadek w wermachcie to zobowiązuje), uczynienie z nas współczesnych niewolników. Pozdrawiam serdecznie
  • ~Templariusz
    (2014-05-07 06:57)
    Rozkradanie ZUS-u rozpoczął niejaki Mieczysław Rakowski, który kolesiom komunistom "pożyczył" pieniądze na założenie firm, żeby stali się kapitalistami. Oczywiście "pożyczki" nie oddali.
    Potem nastał niejaki Balcerowicz, który zrobił wymianę i denominację złotego, ale "zaPOmniał" o rewaloryzacji pieniędzy w ZUS, przez co zostało na kontach 1000 razy mniej pieniędzy.
    POtem nastąpił nierząd Tuska, który zwiększył zatrudnienie w ZUS pięciokrotnie, nabudował ZUSowskich pałacy, okradł Polaków z OFE i POdniósł wiek emerytalny.
    W innym państwie dostali by długoletnie więzienie, w Polsce rządzą dalej. Czy jest drugi taki naród na świecie, który tak się daje dymać?(oczywiście poza Koreą Północną, bo i u Łukaszenki jest lepiej pod tym względem niż w Polsce).
  • ~Nina
    (2014-05-07 07:04)
    zgadzam się z Mario!!! ten rząd nie jest POLSKI i stąd nasze problemy!!!czekam ,kiedy/ 3 miliony pójdą do Warszawy tyle jest biedy ,poniżenia a oni nic...w telewizji pokazuje te same obmierzłe mordy,które się pochylają nad biedą przed wyborami ,ja nie idę i nie chodzę dopiero jak będą wybory jednomandatowe!!! Wybory są ustawiane!!!
  • ~wiktor
    (2014-05-07 07:13)
    pracy do smierci życze z całego serca elektoratowi PO. Oni nie powinni narzekać. Mają to co wybrali.
  • ~hahaha
    (2014-05-07 07:15)
    kolesie z PO nakradli juz miliony, wiec ich bieda nie bedzie dotyczyc. Zal mi tylko lemingów głosujących na PO
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-05-07 07:19)
    Polaku! Pomóż Platformie - okradnij się sam! I opluj...
  • ~Bolek i ferajna
    (2014-05-07 07:26)
    Złapał Polak złotą rybkę. Jakie życzenie moge ci spełnić , pyta rybka. Chciałbym móc je,,ć do samej śmierci odpowiada Polak.
    -Dobra ale w której firmie?
  • ~logik
    (2014-05-07 07:39)
    do niny masz racje te same twarze na sali sejmowej nowe wybory nic nic nie zmienia obecna polityka opiera sie na tym zeby 90 procent spoleczenstwa precowalo na dobrobyt i bogactwo wybranej elity
  • ~Zgredek
    (2014-05-07 08:03)
    Do Templariusza - ale widzi Pan wybiórczo. No ale czegoż można się spodziewać po zakonniku? Zakon Pana został zniszczony przez króla Francji /chyba Ludwika XIII lub XIV z zawiści za posiadany majątek zakonu. Kasy zakonu, zachłanny król nie dostał. Ówczesny papież nie stanął po stronie zakonu/.
    A nędza Polaków powstała po roku 1989. Od tego czasu pieniądze narodu zaczęły płynąc szerokim strumieniem do agentów zakonu i wszelkich zakonników - np.oszust T. Rydzyk - to redemptoryści i sióstr zakonnych np. Boromeuszki.
    Z narodu zrobiono dziady i margines, z kobiet morderczynie i zlewki na spermę i niech pracują dodatkowo, na sowich fiutów. A Wiszący u klamek partyjnych mają się dobrze. Tak jak kiedyś tzw. szlachta - wisząca u króla i biskupów ówczesnych.
    Zlikwidujcie ZUS - to na stare lata nie będzie groszowych emerytur. Utworzenie OFE to było złodziejstwo AWS, biskupów i zachodnich banksterów i giełdziarzy, /ludzi takich jak Sorosa - stworzyli fundację FOR i na nią płaci - Balcerowicz i jego ferajna tam bryluje/ a Pan pisze o Tusku? Wartość Pana wpisu, to gadki, takiego Piekarskiego na mękach.
  • ~Zgredek
    (2014-05-07 08:36)
    Tak się zaplątałem, aż POpuściłem.
  • ~gość
    (2014-05-07 08:46)
    Jak PRZEFURMANILI NA WYSOKIE EMERYTURY MILICJANTÓW ! to TERAZ NIE MA ! zamiast sprawdzić gdzie wyraźnie było po 1989 kiedy minister MSW Milewski poszedł do więzienia że to MILICJANT MA PRACOWAĆ DO ŚMIERCI ! a nie rozdawać emerytury prawie małolatom 35 lat jak agent Tomasz z Wrocławia.
  • ~bezrobotny
    (2014-05-07 09:00)
    NO I BARDZO DOBRZE ALE GDZIE MAM PRACOWAĆ I GDZIE BĘDĘ PRACOWAŁ.
  • ~Edward Sopot
    (2014-05-07 09:00)
    Nie wiem czy rządzący nami liczą na zbiorową tępotę Polaków ?

    Podwyżki emerytur to chyba kolejny przekręt
    Taki bisk ,,Flaszka ,,Głódz ma tylko 12 000 zł X 1,6 % to 192 zł
    Moja zona ma 880 zł dla niej podwyżka o 1,6 % to 14, 08 zł

    Ot taka sprawiedliwość po polsku !
  • ~ufff co z tą Polską
    (2014-05-07 09:08)
    Jak to możliwe, że Naród, z którego wyszło tylu bohaterów, daje sobą rządzić osobom pokroju Donalda Tuska…

    opublikowano: 6 maja 2014, 22:28 · aktualizacja: 6 maja 2014, 23:55
    Fot. PAP/Andrzej Grygiel Fot. PAP/Andrzej Grygiel

    Ostatnia konferencja prasowa Donalda Tuska pokazała dobitnie po raz kolejny, dlaczego pozytywna zmiana retoryki premiera, związana z sytuacją ukraińską nie może zmienić ogólnej oceny rządu i jego szefa. Władztwo Donalda Tuska, który więcej wagi niż do PRu przywiązuje tylko do regularnego grania w piłkę, zagraża Polsce. Zagraża swoją dramatyczną niekompetencją.

    Premier Donald Tusk już dawno uwierzył w słynne hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej i zdaje się, że polityki nie zamierza uprawiać. Jedynie tym można tłumaczyć widoczne u premiera zjawisko, które prof. Zybertowicz nazywa odmową wiedzy. Szef rządu, nadzorujący aparat państwa, podejmujący najważniejsze decyzje powinien być osobą najlepiej poinformowaną w Polsce. Administracja, służby, urzędnicy powinni dbać m.in. o to, by szef rządu podejmując decyzje miał odpowiednie podstawy merytoryczne. Problem w tym, że niestety wielokrotnie Tusk pokazał, że ta wiedza do niego nie dochodzi, lub też jej nie umie, czy nie chce, wykorzystać.

    Być może mamy do czynienia ze skrajną nieudolnością polskiego premiera. Być może fatalnie funkcjonuję państwo, a przepływ informacji jest zablokowany. Być może występują oba te zjawiska. Jednak tak czy inaczej faktem jest, że obecny stan kraju, obecny sposób sprawowania władzy jest degradujący dla państwa, społeczeństwa i Narodu.

    Trudno o inne wnioski, gdy nagle okazuje się, że premier -– po sześciu latach umacniania więzi politycznych z przywódcą innego kraju, mimo ostrzeżeń, depcząc po interesach narodowych, ignorując kolejne dowody agresywności — odkrywa, że zawarł sojusz z agresorem, człowiekiem groźnym, który ma coraz więcej krwi na rękach, który od dawna zagraża Polsce.

    Trudno o inne wnioski, gdy po siedmiu latach rządów Donald Tusk zauważa, że istnieje coś takiego, jak mafia węglowa i zapowiada, że przyjrzy się tej sprawie.

    Trudno o inne wnioski, gdy nagle — po sześciu latach od zgody na skrajnie niekorzystny dla Polski pakiet klimatyczno-energetyczny — okazuje się, że Polska energetyka powinna być oparta o węgiel, którego kondycję psuje od lat polski rząd.

    Trudno o inne wnioski, gdy okazuje się, że po kilku latach od rozdzielenia prokuratury i ministerstwa sprawiedliwości rządzący krytykują brak rozwiązań pozwalających na nadzór polityczny nad prokuraturą.

    Trudno o inne wnioski, gdy po latach rządzący odkrywają, że jest problem z pijanymi kierowcami, zapowiadają zmiany, które następnie okazują się kolejną PRowską hucpą…

    Trudno o inne wnioski, gdy nagle okazuje się, że USA, „obce mocarstwo”, którego proszenie o pomoc jest dowodem zdrady interesów narodowych, staje się gwarantem naszego bezpieczeństwa i spokoju.

    Trudno o inne wnioski, gdy premier i rząd rozkładający na łopatki Polskę — w wymiarze bezpieczeństwa militarnego, potencjału moralnego, etyki życia publicznego, rzetelności działania administracji publicznej — nagle straszy bezrefleksyjnie wszystkich wojną, wskazując, że jedynie on i jego partia mogą być gwarantem bezpiecznej przyszłości dla Polaków.

    Trudno o inne wnioski, gdy rząd Donalda Tuska stwierdza, że w Polsce jest problem z korupcją, przyjmuje najnowsze dokumenty dotyczące strategii walki z łapówkarstwem, a przez lata tolerował rozwijającą się gigantyczną aferę korupcyjną obejmującą najwyższe szczyty władzy, „największą aferę III RP”.

    Donalda Tuska po siedmiu latach rządzenia nie sposób traktować poważnie. To nie kwestia ideologii, poglądów politycznych czy sympatii –- to logiczny wniosek płynący z doświadczeń i „dokonań” Tuska. Nawet skrajnie przychylne spojrzenie na to, co robi rząd PO-PSL skłania do stwierdzenia, że ta władza zagraża Polakom i Polsce. I nie zmienia w tej ocenie nic podejście do takich pojęć jak interesy narodowe, zdrada czy patriotyzm. Nawet jeśli je pominiemy, władza nadal będzie pełna partaczy. Skala niekompetencji Tuska i jego ekipy jest zbyt duża, by mieć inne odczucia.

    Po ostatniej wypowiedzi Tuska 6 maja wielu osobom może się kojarzyć z kolejną kompromitacją Donalda Tuska.

    Warto jednak wskazać, że jest to również rocznica urodzin bohatera Polski, Jana „Rudego” Bytnara, harcerza, który oddał życie za wolną Polskę, który mimo bestialskich tortur nie zdradził kolegów, Polski i idei, z którą w sercu walczył. Bytnar zmarł w 1943 roku, w wyniku bestialskich tortur zadanych mu przez Niemców. 6 maja to również rocznica aresztowania przez Niemców Floriana Marcinkowskiego, pierwszego dowódcy Szarych Szeregów, który w śledztwie również nie wydał nikogo, a potem — w 1944 roku — został stracony w niemieckim obozie koncentracyjnym.

    70 lat po śmierci tych dwóch bohaterskich Polaków, którzy walczyli o swój kraj, o wolną Polskę, którzy zdali egzamin w najtrudniejszej sytuacji, Naród, mający w historii tak wielkich rodaków daje się rządzić przez człowieka pokroju Donalda Tuska i jego ekipy. To jest zdaje się najlepszym świadectwem, że III RP powinna być przez Polaków traktowana -– niestety — jak ciało obce…

    Stanisław Żaryn
  • ~Wyb.
    (2014-05-07 09:09)
    Tak będziemy narzekać aż do śmierci, a należy pójść na wybory i wyeliminować to towarzystwo, tych pseudo zawodowych polityków i ich rodziny a także celebrytów , sportowców i emerytów , wybory jednomandatowe a nie partyjne które przypomina socjalistyczne 99%.
  • ~Kajetan
    (2014-05-07 09:13)
    przepraszam bardzo "budżet ma zyski" ? - co to znaczy ?
    bo jak dla mnie znaczy że paru kolesi i ich znajomych dostanie premie i pobuduje sobie domy, może znajdzie się kasa by zatrudnić u siebie jeszcze innych kolegów.
    a zwykły człowiek NICZEGO nie zauważy - a przecież budżet powinien być dla nas - obywateli tego kraju - a nie dla WYBRAŃCÓW, prawda ?
  • ~Templariusz
    (2014-05-07 09:18)
    re~Edward Sopot2014-05-07 09:00
    A jaką emeryturę masz ty UBecka kreaturo?
  • ~Templariusz
    (2014-05-07 09:18)
    re~Edward Sopot2014-05-07 09:00
    A jaką emeryturę masz ty UBecka kreaturo?
  • ~ks
    (2014-05-07 09:25)
    Jak mamy pracować do śmierci to po co składka ?
  • ~Templariusz
    (2014-05-07 09:25)
    re~Zgredek2014-05-07 08:03
    Widzisz Zgredziu, historię trzeba znać i to nie na POziomie Bula, czy malarza kominów. Był to Filip IV Piękny, a nie żaden Ludwik. Do czasu rozwiązania Zakonu Templariuszy pełnili oni rolę bankowców i nie było LICHWY. Po likwidacji Templariuszy rolę bankowców, a raczej banksterów przejęli Żydzi, od tego czasu zaczęła się też LICHWA, a sam Filip zadłużył się u nich po uszy. Czy to ci nic nie mówi? Ucz się Zgredziu, może nie jest jeszcze za późno.

Może zainteresować Cię też: