Ministerstwo Infrastruktury przekazało w poniedziałek, że została podpisana umowa między Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na budowę parkingu przy dworcu kolejowym w Tomaszowie Mazowieckim. W komunikacie podkreślano, że w Polsce mamy już takich parkingów ponad 100.

Reklama

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podkreślił, że pasażerowie muszą mieć możliwość pozostawienia swojego auta przy dworcu, a także muszą mieć komfortowe warunku oczekiwania na pociąg. Aby pasażerowie chcieli się przesiąść z samochodów na kolej, muszą mieć zapewnione nie tylko wygodne warunki podróży pociągiem, gęstą sieć połączeń, punktualne odjazdy i przyjazdy, ale także odpowiednią infrastrukturę przy dworcach - powiedział Klimczak. Wskazał, że tego rodzaju inwestycje - jak ta w Tomaszowie Mazowieckim - przynoszą wymierne korzyści mieszkańcom.

W komunikacie wskazano, że porozumienie zawarte przez spółki kolejowe określa zasady współpracy i zarządzania parkingiem w przyszłości. Inwestycję za ok. 1,5 mln zł zrealizują PKP PLK że środków Rządowego programu budowy i moderacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, a po zakończeniu prac, które zaplanowano na 2025 r. parking przejdzie pod zarząd PKP S.A.