W porozumieniu z ministerstwem LOT przygotowuje plan restrukturyzacji. Spółka wystąpiła do ministra skarbu z wnioskiem o przyznanie pomocy, 400 mln zł w pierwszej transzy. Aktualna, bardzo trudna sytuacja na rynku przewoźników lotniczych w całej Europie wymaga podjęcia szybkich działań w stosunku do spółki - napisała rzeczniczka resortu skarbu Katarzyna Kozłowska w oświadczeniu przekazanym PAP.

Rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski powiedział PAP, że zarząd spółki poinformuje w środę pracowników o programie naprawczym dla firmy. Program przewiduje głęboką restrukturyzację w firmie. O szczegółach będziemy informowali jutro, gdy spotkamy się z pracownikami, ponieważ oni jako pierwsi powinni zostać poinformowani o planowanych zmianach - powiedział rzecznik.

Jak poinformował we wtorek portal tvn24.pl, władze PLL LOT zwróciły się do ministerstwa skarbu z prośbą o wielomilionową pomoc finansową, ale żeby ją dostać, spółka musi ściąć koszty nawet o ponad 30 procent, czyli około 600 mln zł. Portal poinformował również, że plan ratunkowy zarządu zakłada m.in. zmianę form zatrudnienia i zwolnienia pracowników.