Nic nie może wiecznie trwać. Odnosi się to też do kont oszczędnościowych, a zwłaszcza do tego, które od ładnych kilku miesięcy zajmowało pierwsze miejsce w rankingu. Mowa oczywiście o db Koncie Oszczędnościowym 24H. W październikowym rankingu zostało ono zdetronizowane przez mSavera. Listopad pogrążył je – przynajmniej na razie – ostatecznie. Powodem tego było pojawienie się nowego lidera zestawienia – Konta Super Saver oferowanego przez Getin Online, oprocentowanego w wysokości 10% i obniżenie oprocentowania przez niedawnego zwycięzcę do 6% w skali roku (z 8,10%). Inne banki z naszego zestawienia nie zareagowały jeszcze na niedawną obniżkę stóp procentowych. Zapraszamy zatem do lektury listopadowego rankingu kont oszczędnościowych TotalMoney.pl!

Znajdź najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe!

Nowy lider, ale z haczykiem

Na pierwszej pozycji – jak napisaliśmy we wstępie – znalazło się Konto Super Saver oferowane przez Getin Online. Jego oprocentowanie to aż 10% w skali roku. Oszczędni z pewnością potwierdzą, że jest to dobra propozycja. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie warunki, jakie trzeba spełnić, aby z tej oferty skorzystać. A spełnić trzeba łącznie trzy warunki: podpisać z bankiem umowę o prowadzenie rachunku osobistego pod nazwą Konto Swobodne i o kartę debetową do tego rachunku, a po drugie – założyć konto oszczędnościowe. Trzecim warunkiem jest zadeklarowanie przelewania wynagrodzenia na Konto Swobodne przez co najmniej 12 miesięcy w kwocie nie niższej niż 1000 zł i wpłacanej jednorazowo. Jeśli taka wpłata nie nastąpi, oprocentowanie Super Savera jest obniżane do standardowej wysokości. Na konto oszczędnościowe Super Saver można także miesięcznie przelać nie więcej niż 10% zadeklarowanego wpływu na konto osobiste i nie więcej niż 2000 zł. Wszelkie nadwyżki oraz odsetki trafiają na Konto Swobodne. Minusem tej oferty jest również opłata za prowadzenie konta osobistego w wysokości 9,90 zł. Aby jej nie płacić należy wykonać transakcje bezgotówkowe na 500 zł miesięcznie za pomocą karty debetowej.

Drugą i trzecią pozycję w rankingu zajmuje eSaver mBanku. Na drugim miejscu znalazła się oferta dla nowych klientów (9% w skali roku), a na miejscu trzecim – oferta dla obecnych klientów mBanku, której oprocentowanie wynosi 7% w skali roku. Poza podium znalazły się: Konto Oszczędnościowe banku Millennium oraz Konto Oszczędnościowe banku BGŻOptima z oprocentowaniem dla nowych środków odpowiednio 6,50% i 6,30%.

Listopadowe zmiany

Pojawienie się nowego lidera było oczywiście najważniejszą zmianą odnotowaną w listopadowym zestawieniu. Odnotować możemy także kilka innych zmian. Wśród nich jest obniżenie oprocentowania db Konta Oszczędnościowego 24H Deutsche Banku PBC z dotychczasowych 8,1% na 6%, co spowodowało, wypadło ono ze ścisłej czołówki rankingu. Na rynku kont oszczędnościowych pojawił się także nowy produkt Polbanku EFG - Rachunek Proste Oszczędzanie. Oprocentowanie tego rachunku jest uzależnione od wysokości salda i maksymalnie (w przypadku salda od 30 000 zł do 50 000 zł) może wynieść 4,60%. Oferta ta nie znalazła się w naszym zestawieniu z uwagi na to, że oprocentowanie dla 10 000 zł wynosi 4% w skali roku.

Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2012
Bank/nazwa produktu Oproc. (nominalne) Odsetki po miesiącu (po podatku)
Konto Super Saver
10,00% 66,57 zł
mSaver
(promocja dla nowych klientów)
9,00% 60,75 zł
mSaver
(promocja dla dotychczasowych klientów)
7,00% 47,25 zł
Konto Oszczędnościowe (nowe środki)
6,50% 43,87 zł
Konto Oszczędnościowe
6,30% 39,15 zł
db Konto Oszczędnościowe 24H
6,00%* 40,50 zł
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,50%* 37,13 zł
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe
5,50% 37,13 zł
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe1
5,10%* 35,09 zł
Toyota Bank
Konto Oszczędnościowe
4,85% 32,74 zł
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
4,75% 32,06 zł
Ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl zawiera konta oszczędnościowe w kwocie 10000 zł. W rankingu nie są ujęte tzw. konta hybrydowe, tj. łączące w sobie cechy konta osobistego i oszczędnościowego.
Stan na 9 listopada 2012 r.
Źródło: porównywarka kont oszczędnościowych www.totalmoney.pl oraz strony banków
* Dzienna kapitalizacja odsetek
1dla posiadaczy Kapitalnego konta i Maksymalnego konta

Porównanie kont oszczędnościowe - znajdź najbardziej korzystne

Jak wynika z listopadowego rankingu, na rynku kont oszczędnościowych z miesiąca na miesiąc coś się zmienia. Warto śledzić te zmiany, aby jak najkorzystniej ulokować swoje pieniądze. Wszystkie konta, których oprocentowanie przewyższa inflację przyniosą nam bowiem szansę uzyskania dochodu z odsetek.