Premier Morawiecki w Raszynie (woj. mazowieckie) wraz z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem zapowiedzieli rozpoczęcie "wielkiego programu budowy hal łukowych". - To hale, które będą postawione w gminach miejsko-wiejskich, w gminach wiejskich, tam zwłaszcza, gdzie nie ma dziś jeszcze porządnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia - powiedział szef rządu.

Reklama

Dodał, że "to wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi, tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dbają o swoje wychowanie fizyczne, ale też wszystkich tych, których my rodzice chcemy wyciągnąć sprzed telewizorów, sprzed komputerów, mediów społecznościowych do życia realnego i sportowego".

"Wyciągać dzieciaki i młodzież do zdrowszego życia"

Jak wskazał Morawiecki "wiemy doskonale co się działo w pandemii Covid przez te dwa strasznie ciężkie lata". - Ilu młodych ludzi utknęło przed telewizorami, przed komputerami. Te hale sportowe będą te dzieciaki i młodzież wyciągać do zdrowszego życia - podkreślił.

Reklama

- W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby tych hal powstało co najmniej tysiąc. Żeby była hala wzorcowa (...). To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, ale także tenisa, po prostu hale wielofunkcyjne - zapowiedział Morawiecki.

Jak poinformował premier "to będzie program, z którym ruszamy już teraz". - Już w tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym roku nasz plan, to wybudowanie 500 takich hal, w kolejnym roku - kolejne 500 - zapewnił.

Reklama

- W małych miejscowościach są wspaniałe, sportowe talenty. Musimy je wydobyć. To jest nasze zadanie - podkreślił Morawiecki.

Marcin Jabłoński, Rafał Białkowski