Ten raport pokazał, że Covid-19 był bardzo dużym obciążeniem dla ludzi, którzy zarządzają podmiotami medycznymi. I jest to obciążenie, jeśli chodzi o planowanie przyszłości, ponieważ są bardzo mocno skupieni na radzeniu sobie z kolejnymi falami pandemii - dodał Kępowicz.

Reklama

Liderzy ochrony zdrowia mówią jednak, że przyszłość widzą w jasnych barwach. Polscy liderzy w tym przypadku bardziej skupiają się na tym, co będzie się działa na przestrzeni roku czy dwóch lat. Te działania strategiczne nie są tak długofalowe. Pomocą dla polskich menedżerów byłoby zwiększenie inwestycji na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego. Za tym jest 68 proc. polskich liderów ochrony zdrowia - powiedział Michał Kępowicz, który uważa także, że po wybuchu pandemii, bardziej zauważono słabości, które do tej pory były tolerowane.

Wydawało się, że przetrwają te słabsze elementy łańcucha, które jest związane są z leczeniem pacjenta. Okazało się jednak, że jeśli jest duży wstrząs, to te łańcuchy się rozpadają - dodał.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu.