Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Antyporadnik biznesmena, czyli 7 najczęściej popełnianych błędów w firmach. GALERIA

21 listopada 2015, 10:10
I podczas gdy jedne firmy pomyłki w prowadzeniu biznesu analizują na zamkniętych spotkaniach, inne otwarcie się do nich przyznają – wychodząc z założenia, że nie są powodem do wstydu, tylko pretekstem do wyciągania wniosków. Te ostatnie przedsiębiorstwa, jak wynika z badań prof. Harvard Business School Amy C. Edmondson, należą do wyjątków. Raport dowodzi, że menedżerowie i pracownicy nie lubią przyznawać się do błędów, przede wszystkim w obawie przez karą. Tymczasem, jak zauważa także prof. Beata Glinka, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książek, w tym „Kulturowych uwarunkowań przedsiębiorczości w Polsce”, tylko 2–5 proc. błędów to te zawinione, popełnione z premedytacją i powstałe w wyniku rażącego zaniedbania obowiązków. – I za takie należy faktycznie karać – podkreśla. Po czym dodaje: – Wedle tych samych badań szefowie karzą z kolei za 70–90 proc. pomyłek, także za te, które wynikają np. ze złej organizacji pracy. Proszę nie mylić złej organizacji pracy ze złą prącą konkretnej osoby. Oto lista najczęściej popełnianych błędów w firmach – wraz z opowieściami menedżerów za nie odpowiedzialnych, których wysłuchałam w ostatnim tygodniu. Co ciekawe, jedna z osób podczas autoryzacji zażądała usunięcia imienia i nazwiska.
I podczas gdy jedne firmy pomyłki w prowadzeniu biznesu analizują na zamkniętych spotkaniach, inne otwarcie się do nich przyznają – wychodząc z założenia, że nie są powodem do wstydu, tylko pretekstem do wyciągania wniosków. Te ostatnie przedsiębiorstwa, jak wynika z badań prof. Harvard Business School Amy C. Edmondson, należą do wyjątków. Raport dowodzi, że menedżerowie i pracownicy nie lubią przyznawać się do błędów, przede wszystkim w obawie przez karą. Tymczasem, jak zauważa także prof. Beata Glinka, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książek, w tym „Kulturowych uwarunkowań przedsiębiorczości w Polsce”, tylko 2–5 proc. błędów to te zawinione, popełnione z premedytacją i powstałe w wyniku rażącego zaniedbania obowiązków. – I za takie należy faktycznie karać – podkreśla. Po czym dodaje: – Wedle tych samych badań szefowie karzą z kolei za 70–90 proc. pomyłek, także za te, które wynikają np. ze złej organizacji pracy. Proszę nie mylić złej organizacji pracy ze złą prącą konkretnej osoby. Oto lista najczęściej popełnianych błędów w firmach – wraz z opowieściami menedżerów za nie odpowiedzialnych, których wysłuchałam w ostatnim tygodniu. Co ciekawe, jedna z osób podczas autoryzacji zażądała usunięcia imienia i nazwiska. / Shutterstock
Konia z rządem temu, kto jest w stanie podać przykład choć jednej firmy, która nie popełniła ani jednego błędu. Te przydarzają się zarówno tym, które chylą się ku upadkowi, jak i tym, które z roku na rok zwiększają zyski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
błędy firma reklama biznes współpraca jak prowadzić firmę pomysł na biznes błędy w prowadzeniu firmy pomysł negocjacje pieniądze biznesmen dorota kalinowska marketing antyporadnik biznesowy finanse

Powiązane

Reklama

Komentarze(7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mkk
  2015-11-22 15:28:25
  Droga Pani Kalinowsko, tłumaczenie teksciku "„Ready, fire, aim” jako: "Trochę sie przygotuj...' jest skuchą!!! " Ready" w tym kontekscie to jak "Na miejsca (gotowi, start)". Googletranslator nie zawsze wystarcza do pisania "artykółuff" - czasem trzeba jeszcze pomyśleć.
  0
 • przedsiebiorca
  2015-11-21 12:40:41
  Idiotyczne dyrdymały.
  1
 • predsiebiorca
  2015-11-21 12:42:59
  dyrdymały psycholożki - zapłacili za wierszówkę?
  1
 • mkk
  2015-11-22 19:36:10
  ieszcze jeden kwiatek :
  w leadzie mamy " Konia z rządem temu, kto jest w stanie podać przykład choć jednej firmy...".

  Autorka ryzykownie puszcza się na antyrządowe aluzje?
  1
 • vh
  2015-11-21 13:03:52
  I co widze? To samo co na codzien w firmie - kadra managerska nie ma praktycznie zadnej konkretnej wiedzy, co wiecej nie maja wiedzy managerskiej - nie znaja metod statystycznych, nie potrafia szacowac ryzyka - kieruja sie tak naprawde przeczuciem, intuicja i innymi cudami - w praktyce dramat... nieznajomosc podstawowych ograniczen organizacycjnych - chocby prawa Amdahla... o prawach fizyki nawet nie wspomne.
  0
 • My swiniarze dziekujemy
  2016-01-29 18:19:05
  Szydlo nam peeselowskim swiniom dostep do koryta ukrocila Ale akcja Donka - najwiekszego swiniarza Europy Koryto nam przywrocila
  0
 • taki_jeden
  2015-11-21 11:43:45
  "...że nie są powodem do wstydu, tylko pretekstem do wyciągania wniosków. " Wypadałoby wiedzieć,co oznacza słowo 'pretekst',bo tutaj jego użycie jest bezsensowne.
  (...są OKAZJĄ do wyciągania wniosków)
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama