Dziennik Gazeta Prawana logo

Polska wygrała z Unią Europejską

23 września 2009, 10:54
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Warszawa pokonała Brukselę w sądzie. Unijny trybunał w Luksemburgu uznał, że Komisja Europejska przyznała Polsce zbyt małe prawa do emisji gazów cieplarnianych. To oznacza, że firmy nie będą musiały wydawać fortuny na szybką redukcję zanieczyszczeń.

Sędziowie uznali, że KE przekroczyła swoje kompetencje kwestionując dane przekazane przez polski rząd i o. w porównaniu z propozycją Warszawy.

Nie wiadomo, jak na tę decyzję zareaguje Komisja Europejska i czy będzie się odwoływała od wyroku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj