Dlaczego kolorowe szkło z PRL jest tak popularne? Kolorowe szkło z PRL-u, produkowane głównie w hutach szkła w Ząbkowicach i Krakowie, wyróżnia się niepowtarzalnym wzornictwem i intensywnymi barwami. Projektanci tamtych czasów, tacy jak Zbigniew Horbowy czy Jan Sylwester Drost, tworzyli unikalne formy, które dziś są cenione za swoją oryginalność i estetykę. Kolorowe szkło z PRL-u idealnie wpisuje się w obecne trendy wnętrzarskie, dodając im charakteru i retro klimatu.

Reklama

Ile można zarobić na kolorowym szkle z PRL-u?

Ceny kolorowego szkła z PRL-u są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak:

  • Stan zachowania. Szkło w idealnym stanie, bez uszkodzeń i zarysowań, osiąga najwyższe ceny.
  • Wzór i kolor. Niektóre wzory i kolory są bardziej poszukiwane niż inne, co wpływa na ich wartość.
  • Producent. Szkło z niektórych hut, np. z Ząbkowic, jest szczególnie cenione przez kolekcjonerów.
  • Rzadkość. Unikatowe i rzadko spotykane egzemplarze osiągają najwyższe ceny.

Na portalach aukcyjnych można znaleźć kolorowe szkło z PRL-u w cenach od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Na przykład, za komplet dwóch kolorowych wazoników z huty w Ząbkowicach trzeba zapłacić około 1100 zł, a za kolorowy szklany koszyczek z Krakowskiego Instytutu Szkła i Ceramiki – 690 zł.

Gdzie szukać kolorowego szkła z PRL-u?

Jeśli posiadasz kolorowe szkło z PRL-u i chcesz je sprzedać, warto skorzystać z portali aukcyjnych, takich jak Allegro czy OLX. Możesz również skontaktować się z antykwariatami lub specjalistycznymi sklepami z designem vintage.

Pamiętaj!

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż kolorowego szkła z PRL-u, warto zasięgnąć opinii eksperta, który oceni jego wartość. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i będziesz mógł uzyskać najlepszą możliwą cenę za swoje skarby z przeszłości.