Wiceminister Michał Kołodziejczak wraz z głównym inspektorem jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych Przemysławem Rzodkiewiczem przeprowadzili kontrolę na Rynku Hurtowym Kraków-Rybitwy.

Kontrole na rynku hurtowym Kraków-Rybitwy

Jak podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas kontroli, Wiceminister Kołodziejczak zwrócił uwagę na napływ czereśni z południa Europy, które nie są oznakowane. Inspekcje wszystko sprawdzają, aby Polacy mogli czuć się bezpiecznie i wiedzieli, że kupują nasz produkt, że jest on bezpieczny. Widzimy duże zainteresowanie naszą kontrolą, co nas bardzo cieszy – ocenił Kołodziejczak.

Reklama

"Brygady Tygrysa"

Wiceminister Kołodziejczak podkreślił, że w Polsce stawia się na polskie produkty. Są one dla nas ważne i dlatego teraz ‘Brygady tygrysa’, jak je nazwałem roboczo, ruszyły w całym kraju do kontroli.

Konsekwentnie, skutecznie będziemy dostosowywać przepisy do tych realiów, które zastaniemy na giełdzie. Będziemy tworzyć przepisy, które będą jeszcze bardziej szczelne, które będą dawały naszym producentom normalne zasady - dodał.

"Najniższy poziom porażenia ziemniaków od 20 lat"

Wiceminister Kołodziejczak poinformował, że wystąpił do unijnej komisarz Stelli Kyriakides z prośbą o przyspieszenie procedury zdjęcia z Polski obostrzeń ograniczających eksport polskich ziemniaków. Wyniki badań w Polsce są bardzo dobre i jest najniższy poziom porażenia ziemniaków od 20 lat dodał sekretarz stanu.