Aukcja została zorganizowana w Beverly Hills. Zorganizowano ją pod hasłem "Ikony: Playboy, Hugh Hefner i Marilyn Monroe". Można na niej było licytować osobiste przedmioty należące do tych dwóch legend amerykańskiego show-biznesu.

Aukcja zakończyła się 30 marca 2024 roku.

Reklama

Różowa suknia Marylin Monroe sprzedana

Od 20 lat z dumą reprezentujemy dziedzictwo największych gwiazd Hollywood. A jednak nie ma postaci potężniejszej i bardziej kultowej niż Marilyn Monroe. Fascynująca kolekcja tych wyjątkowych artefaktów należała do największych bestsellerów naszej aukcji - czytamy w oświadczeniu wydanym przez dom aukcyjny Julien's Auctions.

Okazuje się, że różowa sukienka z długim rękawem marki Puccini należąca do Marylin Monroe została sprzeda za 325 tys. dolarów a więc prawie 1,3 mln złotych. To rekordowa kwota, jeśli chodzi o kreację tej marki.

Ustanowiła nowy rekord świata w kategorii najdroższej sukni Pucci sprzedanej na aukcji - wyjaśniają pracownicy domu aukcyjnego. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazła się także kreacja z filmu "Słomiany wdowiec".

Licytacja płyty z nagrobka Marilyn Monroe

Ta czarna suknia z pierzastym boa osiągnęła kwotę 127 tys. dolarów, czyli pół mln złotych. Kwiecisty gorset, w którym Monroe pozowała na okładce "LIFE", został sprzedany za 29 250 dolarów, czyli 115 tys. złotych.

Sprzedano także nietypową pamiątkę, czyli nagrobek z krypty Monroe, wymieniony z powodu zniszczeń. Ten osiągnął kwotę w wysokości 88 900 dolarów, czyli 350 tys. złotych.