Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku z uwagi na przedawnienie czynów umorzył w czwartek postępowanie w sprawie europosłanki Magdaleny Adamowicz oskarżonej o dwa oszustwa podatkowe.
W czwartek w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku odbyło się posiedzenie w sprawie umorzenia postępowania przeciwko europosłance Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Adamowicz, która odpowiadała za błędne rozliczenie podatku i ukrywania dochodu z najmu mieszkań. Sąd uznał, że zarzuty dotyczące przestępstw karno-skarbowych przedawniły się i umorzył postępowanie w sprawie dwóch czynów zarzucanych oskarżonej polityczce.
Według prokuratury, Magdalena Adamowicz nie wykazała 400 tysięcy złotych w zeznaniach podatkowych z lat 2012 i 2013. O umorzenie czynów wobec oskarżonej europosłanki wniosła prokuratura.
Postanowienie w sprawie umorzenia jest nieprawomocne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|