To nie tylko 450 a docelowo ponad 600 nowych miejsc pracy, ale to także cały nowy ekosystem, który tutaj wokół Środy Śląskiej będzie tworzony. Ekosystem, który ma oznaczać korzyści dla wszystkich: dla inwestora, dla lokalnych farmerów, rolników - powiedział premier. Dodał, że kilkudziesięciu rolników ma już podpisane umowy.

Reklama

Szef rządu zaznaczył, że inwestycja jest wyrazem konsekwentnego dążenia do przyciągania inwestorów zagranicznych z całego świata, a w szczególności inwestorów z krajów z Polską najbardziej zaprzyjaźnionych, jak Stany Zjednoczone.

Jest znakomitym dowodem na to, że w Polsce można realizować supernowoczesne projekty greenfieldowe - podkreślił Morawiecki. Przyznał, że miejsce wybrane przez inwestora było rzeczywiście zielonym polem.

Reklama

Zielonym polem, na którym powstała inwestycja supernowoczesna, najbardziej zaawansowana z punktu widzenia zarówno ekologicznego, z punktu widzenia stosowania najnowszych technologii ale także jeśli chodzi o rynek pracy - powiedział premier.

Wartość inwestycji, która jest zlokalizowana w podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu Środy Śląskiej to ponad miliard złotych. Wytwarzane w zakładzie produkty będą eksportowane do ponad 20 europejskich krajów.

autor: Piotr Doczekalski, Łukasz Pawłowski