Bundeswehra ma do spełnienia trzy zadania: obrona narodowa i sojusznicza, a także międzynarodowe operacje kryzysowe. Do tego potrzebuje zdolności, wspartych materiałami i personelem - podkreślił Pistorius w wywiadzie.
Jakie są priorytety Niemiec?
Wszyscy wiemy, że istniejących luk nie da się całkowicie zlikwidować do 2030 roku. Dlatego musimy ustalić priorytety - dodał minister.
Jednym z tych priorytetów jest ochrona wschodniej flanki NATO. Dla nas oznacza to zbudowanie w pełni wyposażonej dywizji do 2025 roku i wniesienie odpowiedniego wkładu do sił reagowania NATO - wyjaśnił Pistorius.
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.