Stworzyliśmy silny koncern, by stabilizować sytuację gospodarczą w kraju. I mamy tego wymierne efekty - od dziś obniżamy ceny gazu dla klientów biznesowych aż o 55 proc. względem ceny z początku 2023 roku - napisał na Twitterze szef Orlenu.

Reklama

We wpisie dodał, że nowa cena wyniesie 353 zł za MWh wobec 793 zł za MWh.

Nowa cena za gaz na Orlenie

Na Twitterze prezesa Orlenu podano, ze nowa cena za gaz dotyczy klientów rozliczanych w oparciu o cennik "Gaz dla Biznesu" PGNiG Obrót Detaliczny.

Z końcem lutego PGNiG OD informował, że od 1 kwietnia wprowadzony zostanie nowy sposób kształtowania cennika, dzięki któremu ceny mają odzwierciedlać notowania na europejskich giełdach. Od 1 do 30 kwietnia cena będzie wynikała z nowego Cennika "Gaz dla Biznesu" nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym i umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd. - wyjaśniło PGNiG OD.

PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen to największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce.

Reklama

autor: Michał Boroń