Russia Today Deutschland Productions, firma, która z Moskwy dostarczała treści dla strony internetowej RT DE i kanału telewizyjnego, ogłosiła zaprzestanie działalności dziennikarskiej w Niemczech - podaje ukraińskiu portal Suspilne.

Reklama

"Głęboko ubolewamy nad represyjnymi ograniczeniami wolności prasy i mediów w UE, które zmusiły nas do podjęcia tej decyzji" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

"Nawet po wprowadzeniu zakazu nadawania w marcu 2022 r. pracownicy polegali na obietnicy UE, że sankcje nie uniemożliwią mediom i ich pracownikom prowadzenia działań" - czytamy w oświadczeniu kanału.

Tymczasem na stronie Rady Europy zamieszczono komunikat, wyjaśniający, że “dodatkowe środki ograniczające zostały wprowadzone w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresję wojskową Rosji przeciwko Ukrainie”. “UE pilnie zawiesi nadawanie Sputnika i RT/Russia Today w Unii Europejskiej, dopóki Federacja Rosyjska i powiązane (z nią) media nie zaprzestaną dezinformacji i manipulacji informacjami przeciwko UE i jej państwom członkowskim”.