Czerwony Krzyż alarmuje, że coraz więcej mieszkańców Niderlandów zgłasza się z prośbą o pomoc. Organizacja jest szczególnie zaniepokojona rosnącymi cenami żywności. - Mamy już listy oczekujących na pomoc z powodu coraz większego zapotrzebowania - mówi Nicole van Batenburg, rzeczniczka Czerwonego Krzyża w Holandii, cytowana w komunikacie.

Reklama

"Gwałtowny" wzrost liczby członków związków zawodowych

Tymczasem dziennik "De Telegraaf" wskazuje, że ze względu na wysoką inflację coraz więcej pracowników decyduje się na wstąpienie do związków zawodowych. Gazeta pisze wręcz o "gwałtownym" wzroście nowych członków, przede wszystkim młodych pracowników. Fakt rosnącego zainteresowania członkostwem w związkach zawodowych potwierdzają dziennikowi największe związki zawodowe w kraju - FNV, CNV i De Unie.

Największy związek zawodowy w Holandii, zrzeszający prawie milion członków FNV, poinformował niedawno, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy organizacja powiększyła się o prawie 20 tys. osób.

- Od września ubiegłego roku obserwujemy ogromny wzrost liczby członków - powiedział "De Telegraaf" prezes De Unie Reinier Castelein. Związkowiec informuje, że do jego organizacji każdego tygodnia przystępują dziesiątki nowych członków.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek