Zakończyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego oraz Henryka Kowalczyka ze zw. rolniczymi m. in. NSZZ RI "Solidarność". Dyskusja o cenach zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnym, wsparciu produkcji trzody chlewnej oraz z innych kwestiach rolnych. Ustalenia przełożą się na programy i przepisy - poinformowała Kancelaria na twitterze.

Reklama

Na spotkaniu omawiano bieżące sprawy

"Bieżące sprawy ważne dla polskich rolników były omawiane podczas dzisiejszego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z przedstawicielami NSZZ RI „Solidarność”, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna, Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona i Związku Zawodowego Korona" - czytamy w komunikacie resortu rolnictwa.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji na rynku zbóż. Wicepremier Kowalczyk podkreślił, że zboże z Ukrainy jest ewidencjonowane i kontrolowane. Obecnie nie ma już takiej kategorii jak zboże techniczne. Rozmowa dotyczyła także opłacalności produkcji rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniami wspierającym rolnictwo i szczególnie potrzebujące sektory. Zapewnił, że na przekazane przez rolników postulaty zostanie udzielona pisemna odpowiedź - podało ministerstwo w komunikacie.

autor: Anna Wysoczańska