Jak podała lokalna telewizja WSOC, powołując się na kapitan straży pożarnej w Charlotte Jackie Gilmore, po przybyciu na budowę strażacy znaleźli zawalone rusztowanie. Trzech pracowników, którzy z niego spadli, zmarło na miejscu.

Reklama

Prace budowlane wstrzymane

Wszystkie prace budowlane w gmachu zostały wstrzymane do czasu zakończenia śledztwa.

Sanitariusze potwierdzili później, że dwóch innych robotników budowlanych zostało zabranych do szpitala Atrium Health Carolinas Medical Center. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń.

Przyczyna wypadku nieznana

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Departament Policji Charlotte-Mecklenburg oraz federalna Administracja ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA).

Według WSOC na miejsce katastrofy przybyły dziesiątki ratowników. Pozostawał tam też specjalny pojazd ekipy śledczej policji.

Liczba zgonów w miejscu pracy

Dziennik "Charlotte Observer", przytaczając dane stanowego Departamentu Pracy, poinformował, że w roku podatkowym kończącym się we wrześniu 2022 roku w Karolinie Północnej doszło do 64 zgonów w miejscu pracy. W roku podatkowym 2021 było tam 92 ofiar śmiertelnych, a w 2020 roku 80.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski