"W poniedziałek doszło do wolty w sejmiku śląskim. Marszałek wybrany z listy PiS Jakub Chełstowski i trójka radnych zdecydowali się na powołanie nowego koła i dołączenie do dotychczasowej opozycji. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w sejmiku. 4 sierpnia tego roku Chełstowski dostał stanowisko członka Rady Nadzorczej spółki kontrolowanej przez Arkadiusza Wiśniewskiego – prezydenta Opola współpracującego z PO" - napisał portal.

Reklama

TVP Info: To nie koniec samorządowego "łańcuszka"

Portal pisze, że "latem tego roku marszałek woj. śląskiego dostał posadę w radzie nadzorczej kontrolowanej przez gminę Opole (przeszło 53 proc. udziałów) spółki Energetyka Cieplna Opolszczyzny" - prezydentem jest tam związany z Platformą Obywatelską Arkadiusz Wiśniewski. "To nie koniec samorządowego "łańcuszka" wzajemnych powiązań. Wiśniewski zasiada bowiem w radzie nadzorczej Kolei Śląskich, kontrolowanych przez... marszałka woj. śląskiego, czyli Jakuba Chełstowskiego" - dodaje portal tvp.info.

Portal napisał też, że w sejmiku woj. śląskiego w nowym klubie Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski”, prócz marszałka Chełstowskiego, są wybrani z listy PiS radni Rafał Kandziora, Maria Materla i Alina Nowak. "Jak wskazuje (dziennikarz) Samuel Pereira, cała trójka niedawno zasiadła we władzach Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia. Zajmuje się on "rozwojem i promocją Górnego Śląska" na zlecenie urzędu marszałkowskiego, kierowanego przez... Chełstowskiego" - pisze portal tvp.info.

Reklama

ero/ tgo/