Srebrna Sp. z o.o. zajmuje się zarządzeniem posiadanymi nieruchomościami oraz działalnością medialno-wydawniczą - przypomina portal.

Prezeską jest Małgorzata Kujda, żona Kazimierza Kujdy, byłego prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Członkami zarządu są Janina Goss (od lat jedna z najbardziej zaufanych osób Jarosława Kaczyńskiego) i Jacek Cieślikowski (radny PiS, asystent prezesa partii i kierownik działu transportu Prawa i Sprawiedliwości).

Reklama

W radzie nadzorczej zasiadają Mirosława Romanowska (była współpracowniczka Lecha Kaczyńskiego za czasów prezydentury w Warszawie), Jacek Rudziński (wieloletni asystent i kierowca Jarosława Kaczyńskiego) i Grzegorz Tomaszewski (kuzyn prezesa PiS).

Ze sprawozdania spółki Srebrna wynika, że jej zysk w 2021 r. wyniósł 412 tys. zł netto (rok wcześniej było to ponad 1,4 mln zł) przy przychodach na poziomie blisko 6,46 mln zł (w 2020 r. było to nieco ponad 6,5 mln zł).

Skąd taka różnica w zysku w porównaniu do poprzedniego roku, skoro przychody kształtowały się na podobnym poziomie? Władze Srebrnej wyjaśniają m.in., że ponad 840 tys. zł przeznaczono na dopłaty WUG (wieczyste użytkowanie gruntu) za poprzednie lata.