Komputronik jako pierwsza duża sieć handlowa w Polsce i na świecie wprowadziła nowy rodzaj płatności biometrycznej - skanem tęczówki oka, podała spółka. Od 15 października klienci będą mogli płacić za swoje zakupy biometrycznie w salonie Komputronik w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu, a od listopada - w salonie Komputronik w Centrum Handlowym Magnolia.

Reklama

Płatności dzięki technologii wrocławskiej firmy

Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye. PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0 umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy, podano.

Reklama

Jako entuzjaści nowinek technologicznych nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak innowacyjnego rozwiązania. Jestem przekonany, że ta forma płatności bardzo szybko spotka się z zainteresowaniem naszych klientów. Wszak Polska jest w światowej czołówce pod względem bezgotówkowych płatności. Cieszę się, że jesteśmy pierwszą dużą siecią, która zdecydowała się na wdrożenie tej usługi. Na razie zaczynamy od pilotażu. Z pierwszych terminali eyePOS będzie można skorzystać w naszym salonie w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu" - powiedział dyrektor sieci sprzedaży Komputronik Marcin Mordak, cytowany w komunikacie.