Mająca swoją siedzibę w Madrycie organizacja sprecyzowała w komunikacie, że podróż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku odbyło 474 mln osób, czyli o 57 proc. mniej w stosunku do podobnego okresu w 2019 r.

Sytuacja w światowej turystyce

UNWTO odnotowała, że sytuacja w światowej turystyce poprawia się jednak i w 86 państwach świata nie ma już żadnych restrykcji sanitarnych dla osób podróżujących.

Reklama

Według władz międzynarodowej organizacji systematycznie zwiększa się liczba turystów na całym świecie, a pomiędzy styczniem i lipcem 2022 r. podróżowało ich o 172 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r.

Podróże po Europie

Z raportu UNWTO wynika, że najwięcej osób w tym roku podróżowało po Europie. Podróż po Starym Kontynencie odbyło 65 proc. wszystkich na świecie uczestników wycieczek turystycznych zrealizowanych w okresie styczeń-lipiec 2022 r.

W Europie, jak wskazali autorzy raportu, zanotowano też największy wzrost liczby turystów w porównaniu z pierwszymi siedmioma miesiącami 2021 r. Wyniosła ona 309 mln, czyli trzykrotnie więcej w porównaniu z podobnym okresem w 2021 r.

Autor: Marcin Zatyka