Podczas wieczornej gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu wręczono nagrodę "Człowieka roku" prezydentowi Ukrainy. W jego imieniu wyróżnienie odebrał ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Reklama

Laudacja Terleckiego

Laudację na rzecz laureata wygłosił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu wygłaszając laudacje wskazał, że kiedy partia Zełenskiego wygrała wybory, "patrzyliśmy z niedowierzaniem, był pan nadzieją Ukrainy”.

Reklama

Mijały miesiące, nic nadzwyczajnego nie działo się w naszych relacjach, ale staraliśmy się, żeby były lepsze niż w poprzednim okresie. I nagle stało się coś, w co nie wierzyliśmy, zaczęła się wojna – mówił Terlecki. Zwrócił uwagę, że Zełenski został w Kijowie, wzbudzając podziw. Podkreślił, że z tygodnia na tydzień stał się on najbardziej znanym politykiem świata.

Ukraina broniła się, a pan codziennie nam o tym mówił. Ukraina się broniła tak, jak nikt z nas sobie nie wyobrażał, że to jest możliwe, a pan nam to codziennie potwierdzał w swoich relacja z oblężonego naprzód Kijowa, a potem kierującego bohaterską obroną Ukrainy miasta – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Terlecki zwrócił uwagę, że nagroda, którą otrzymuje Zełenski, jest oczywista, gdyż Forum Ekonomiczne przyznaje co roku wybitnym politykom swoje nagrody.

Ale pan zasługuje na nagrodę nieporównanie większą i mamy wszyscy nadzieję, że ta nagroda z Forum Ekonomicznego będzie początkiem ogromnego uznania dla pana prezydenta w następnych miesiącach i latach – powiedział Terlecki.