Według sondażu - opublikowanego w piątek - oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych zdecydowanych ws. głosowania - tyle samo ile w badaniu z poprzedniego tygodnia. Z kolei poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło o 1 pkt proc. i wynosi obecnie 27 proc.

Reklama

Na Polskę 2050 głosować chce 10 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 pkt proc. Poparcie dla Konfederacji nie zmieniło się i wynosi 9 proc. Lewica uzyskała 8 proc. poparcia - mniej o 1 pkt proc. PSL wskazało 3 proc. ankietowanych - mniej o 1 pkt proc. Na Kukiz'15 głos oddałoby 2 proc. respondentów - wzrost o 1 pkt proc. Porozumienie, tak jak tydzień temu, z zerowym poparciem. Na "inne ugrupowanie" oddanie głosu zadeklarowało 2 proc. respondentów - więcej o 1 pkt. proc.

Deklarowana frekwencja wyniosła 53 proc., co oznacza spadek o 4 pkt proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview - samodzielne wypełnienie ankiety internetowej) na panelu internetowym w dniach 15-18 lipca br., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania grupie liczącej 1082 osoby.