Reklama

Promocja na benzynę i olej napędowy na stacjach Orlen rusza 1 lipca, ale kierowcy używający aplikacji VITAY będą mogli korzystać z rabatów od poniedziałku 27 czerwca. Tańsze tankowanie będzie obowiązywało przez całe wakacje, czyli do końca sierpnia.

– Przygotowaliśmy letnią promocję, która pozwoli kierowcom taniej tankować na naszych stacjach. Wszystkie nasze procesy optymalizacyjne wspierane realnymi działaniami rządu powodują, że ceny paliw w Polsce od tygodni pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej i obecnie są niższe niż w Bułgarii czy Rumunii – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Benzyna i diesel taniej do 40 groszy na stacjach Orlen

Orlen zapowiada, że każdy uczestnik promocji (także dzięki tradycyjnej plastikowej karcie VITAY) otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie.

Reklama

Na dodatkową zniżkę mogą liczyć uczestnicy programu VITAY, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny. Otrzymają oni rabat wyższy o 10 groszy. To oznacza, że zapłacą o 40 groszy mniej na litrze (limit 150 l miesięcznie).

Stacja Paliw ORLEN / Tomasz Sewastianowicz

Ceny paliw od 27 czerwca, 400 zł za 50 litrów paliwa

Z jednej strony Orlen ogłasza promocję i zniżki, a z drugiej analitycy rynku zapowiadają, że rekordowo wysokie ceny paliw mogą zniechęcać w tym roku do dalekich wakacyjnych podróży.

– Kierowcy, którzy zdecydują się jednak na wyjazd, muszą się liczyć z tym, że za zatankowanie 50-litrowego baku będą musieli zapłacić blisko 400 zł wynika z najnowszego raportu e-petrol.pl.

– Tuż przed wakacjami na stacjach paliw w Polsce kolejny raz wyraźnie drożeje olej napędowy – powiedziała Magdalena Robak, analityk runku paliw e-petrol.pl. – W ciągu ostatniego tygodnia jego cena wzrosła o 16 groszy i kierowcy muszą płacić za litr tego paliwa 7,89 zł. Potaniała benzyna 95 i gaz LPG – odpowiednio o 2 i 3 gr. Aktualnie za litr 95 kierowcy płacą 7,92 zł, a za LPG 3,52 zł – wyliczyła.

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Nowe ceny paliw od poniedziałku, czyli wakacyjne wyjazdy najdroższe w historii

Na stacjach paliw olej napędowy goni benzynę i po mocnym wzroście cen w mijającym tygodniu tankowanie diesla jest najdroższe w historii notowań e-petrol.pl. Prognozy na pierwszy tydzień wakacji zakładają, że będzie tanieć benzyna – nawet o 10 groszy. Stanieje także gaz LPG – o ok. 5 groszy.

– Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców samochodów z silnikiem Diesla. Olej napędowy będzie nadal drożał i podwyżki mogą sięgnąć nawet 10 groszy za litr – zapowiedziała Robak.

Cena diesla przeskoczy benzynę 95

Analitycy biorąc pod uwagę sytuację na hurtowym rynku paliw zakładają, że na początku wakacji ceny oleju napędowego przeskoczą notowania benzyny 95-oktanowej i zbliżą się do poziomu 8 zł za litr paliwa.

Ceny paliw obowiązujące od poniedziałku 27 czerwca 2022 roku, nowe zestawienie

Paliwo Cena za litr
Benzyna Pb95 7,79-7,91 zł/l
Diesel 7,89-8,01 zł/l
Gaz LPG 3,41-3,52 zł/l
Stacja Paliw ORLEN / Tomasz Sewastianowicz