Jesteśmy w trakcie odnawiania 100 bojowych wozów piechoty Marder, pierwsze pojazdy są już gotowe - powiedział gazecie dyrektor generalny koncernu Rheinmetall Armin Papperger. O tym, kiedy i gdzie Marder zostanie dostarczony, decyduje rząd niemiecki - dodał.

Reklama

Marder skutecznym wozem bojowym

W magazynach Rheinmetall znajduje się też 88 czołgów Leopard 1 i kolejne Leopard 2 do modernizacji. Według oceny Pappbergera, Marder jest nadal skutecznym wozem bojowym, używanym także przez Bundeswehrę - np. na Litwie. Na przestrzeni lat wielokrotnie modernizowaliśmy Mardera - podkreśla.

Reklama

"W wyniku wojny na Ukrainie firma zbrojeniowa przeżywa niezwykły rozkwit. Od początku wojny cena akcji Rheinmetall poszybowała w górę (+ 150%), a produkcja odbywa się na pełnych obrotach" - pisze gazeta. Ze względu na duży popyt na sprzęt wojskowy, Rheinmetall chce zwiększyć moce produkcyjne.

Od tygodni Kijów domaga się dostawy broni pancernej z Niemiec, aby móc bronić się przed rosyjskim atakiem, w tym kontekście szczególne zainteresowanie towarzyszy bojowym wozom piechoty Marder produkowanym przez firmę Rheinmetall - przypomina "Bild am Sonntag.