Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w sobotę z mieszkańcami Henrykowa w woj. dolnośląskim. Mówił o obszarach działaniach państwa polskiego: bezpośredniej walce w inflacją, o działaniach osłonowych oraz interwencyjnych.

Reklama

Inwestycje w przyszłość

Jest też czwarty obszar, bo myślimy o przyszłości (...) i ten czwarty obszar nazwę obszarem inwestycji w przyszłości i dlatego potrzebny jest nam Krajowy Program Odbudowy, bo to są pieniądze z grantów europejskich potrzebne na inwestycje - wskazał Morawiecki.

Wymieniał, że są potrzebne inwestycje w drogi, szpitale, drogi i przedsiębiorstwa. To jest nasz Program Inwestycji Strategicznych, który w kwocie wyjątkowej trafił także do waszego powiatu - przekonywał premier zgromadzonych.

Reklama

Nie było nigdy - tak mówią przynajmniej w większości wójtowie - zapytajcie ich, może były kiedyś, nie wiem, ale w większości powiatów i gmin mówią mi tak: Panie premierze, takich inwestycji w drogi, gminne, powiatowe, takich inwestycji w szkoły, w edukację, w internet dla szkół, w sieci energetyczne, w sieci kolejowe - nie było nigdy" - dodał.

Premier podkreślił, że jest to "nasza inwestycja w przyszłość, inwestycja w miejsca pracy."