"Minęło sto dni, od kiedy (Władimir) Putin rozpoczął swoją barbarzyńską napaść na Ukrainę i w tym czasie udręki Ukraińcy zdobyli podziw świata swoją odwagą i godnością pod ostrzałem, jak również nieustępliwym i niedającym się pokonać oporem. Wiele razy bohaterskie ukraińskie siły zbrojne pokonywały przeciwności i odpierały potęgę rosyjskiej armii, wygrywając bitwę o Kijów i pokonując najeźdźcę u wrót stolicy" - powiedział Johnson w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo.

Reklama

Pomoc dla Ukrainy

Podkreślił, że Wielka Brytania jest dumna z tego, iż robi, co może, by wesprzeć Ukrainę i przypomniał o szkoleniu żołnierzy z tego kraju, przekazywanej broni, sankcjach nałożonych na obywateli i firmy z Rosji, jak również dostarczaniu pomocy humanitarnej i medycznej oraz przyjęciu ponad 60 tys. ukraińskich uchodźców. Wskazał, że łączna wartość brytyjskiej pomocy przekracza 3 mld funtów, i pod tym względem ustępuje ona tylko amerykańskiej.

Będziemy kontynuować ją tak długo, jak to konieczne i nigdy nie zawahamy się w naszym wsparciu dla Ukrainy, dopóki inwazja Putina nie poniesie porażki, a Ukraińcy nie zaznając pokoju i wolnością, na które ich bohaterstwo zasługuje - zapewnił szef brytyjskiego rządu.

Reklama