Po kontroli przeprowadzonej przez wydział postępowań kontrolnych lubelskiej delegatury CBA agenci podjęli śledztwo w sprawie zawarcia w 2014 r. niekorzystnych umów na rzecz Portu Lotniczego Lublin na ponad 5 mln zł - poinformował w poniedziałek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

Reklama

W wyniku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie tym dwu osobom postawiono zarzuty za działania od marca do września 2014 r.

Umowa z niewypłacalnym przewoźnikiem

Według śledczych lotnisko zawarło umowy na sprzedaż biletów i promocję z rumuńskim przewoźnikiem, który był w stanie niewypłacalności.

Reklama

"Spółka dwukrotnie sfinansowała ze środków własnych działania promocyjne w łącznej kwocie 800 tys. euro, w sytuacji gdy przewoźnik nie miał wpływu na liczbę sprzedanych biletów oraz liczbę przewożonych pasażerów i nie podejmował żadnych działań ukierunkowanych na promocję połączenia, a tym samym zwiększenie sprzedaży" - podał wydział.

Oprócz tego doprowadzono do powstania zaległości w płatnościach, mimo obowiązku nadzoru nad wykonaniem umowy oraz merytorycznego i terminowego sprawdzenia faktur, przez co przewoźnik zatrzymał kaucję w wysokości 400 tys. euro - wskazał w rozmowie z PAP wydział.

autor: Aleksander Główczewski