Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora parlamentarzyści są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, które dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenie składa się do dnia 30 kwietnia każdego roku, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.

Reklama

Majątek Kaczyńskiego

Z oświadczenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wynika, że w minionym roku otrzymał ponad 208 tys. zł z pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli jako wicepremier. W ramach diety poselskiej otrzymał ponad 5 tysięcy złotych. Kaczyński otrzymał też ponad 90,2 tys. zł emerytury ZUS.

Zobacz oświadczenie>>>

Szef PiS ma odłożone ponad 253 tys. zł. Jest też współwłaścicielem - w jednej trzeciej - domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych o wartości około 1,8 mln zł.

Reklama
Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego / sejm.gov.pl

Jarosław Kaczyński nie posiada udziałów w żadnych spółkach i nie prowadzi swojego biznesu. Nie jest też właścicielem samochodu ani żadnych innych ruchomości, których wartość przekracza 10 tys. złotych.

W swoim oświadczeniu majątkowym prezes PiS napisał o posiadanym kredycie w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej imienia Stefczyka.

Oświadczenie Morawieckiego

Z oświadczenia majątkowego Mateusza Morawieckiego wynika, że z tytułu zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymał w 2021 roku blisko 236,2 tys. zł. Ponadto otrzymał ponad 37,5 tys. zł diety parlamentarnej.

Zobacz oświadczenie>>>

Reklama

Szef rządu zgromadził w polskiej walucie około 56 tys. zł oszczędności. Posiada również obligacje skarbowe o wartości ponad 4,6 mln zł.

Morawiecki jest właścicielem domu o powierzchni około 150 m2 o wartości około 1,9 mln zł i mieszkania o powierzchni 72,4 m kw. o wartości

Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego / sejm.gov.pl

około 1,1 mln zł.

Dodatkowo Mateusz Morawiecki wykazał, że jest właścicielem domu o powierzchni 100 m2. Premier ma też działkę rolną o powierzchni 2 ha o wartości około 200 tys. zł.