Senator poinformował, że Stany Zjednoczone przekazały już Ukrainie około jednej trzeciej posiadanych przez siebie pocisków przeciwrakietowych Javelin. Uzupełnienie tych zapasów może potrwać 32 miesiące. W obecnych warunkach USA są w stanie produkować około 1000 takich pocisków rocznie.

Reklama

Specjalna ustawa "Defence Protection Act"

Blumenthal zwrócił się do administracji prezydenta Joe Bidena o stworzenie specjalnej ustawy "Defence Protection Act", która pozwoli utrzymać odpowiednie zapasy pocisków.

W podobnym tonie wypowiedział się senator Jack Reed, stwierdzając, że Stany Zjednoczone muszą nie tylko pomagać Ukraińcom, lecz również mieć zdolność do utrzymywania własnych rezerw pocisków Stinger na odpowiednim poziomie. Inni parlamentarzyści amerykańscy także opowiadają się za stworzeniem specjalnej ustawy - poinformował portal Axios.

Reklama

33 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy

Prezydent Joe Biden odwiedził we wtorek zakłady Lockheed Martin w Alabamie, produkujące pociski przeciwczołgowe Javelin i wezwał Kongres do zatwierdzenia 33 miliardów dolarów przeznaczonych na dodatkową pomoc militarną dla Ukrainy.