Zaplanowane na dwa dni posiedzenie Sejmu rozpocznie się w środę. Terlecki zapytany w Radiu Plus czy w tym tygodniu dojdzie do głosowania ws. powołania Glapińskiego na drugą kadencję prezesa Narodowego Banku Polskiego, odpowiedział: Chcielibyśmy żeby doszło. Dodał, że w środę zbiorą się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów i zatwierdzony zostanie plan posiedzenia na środę i czwartek. "I chcielibyśmy oczywiście na tym posiedzeniu przegłosować prezesa NBP - powiedział szef klubu PiS.

Reklama

Terlecki: Generalnie jest większość

Dopytywany czy jest pewny, że jest większość dla kandydatury Glapińskiego, Terlecki powiedział, że generalnie jest. Dlatego że w każdej sprawie, na której nam tak naprawdę zależy, to jednak większość bezpieczną mamy - dodał. Przyznał, że czasem rzeczywiście zdarzają się jakieś wpadki, ktoś się pomyli przy głosowaniu, ktoś nie dojedzie. Zdarzało się już parę razy w drobnych sprawach, że przegraliśmy głosowanie, ale to bynajmniej nie znaczy, że tracimy większość - powiedział Terlecki.

Kadencja Glapińskiego jako prezesa NBP upływa w czerwcu br.Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przed dwoma tygodniami pozytywnie oceniła wniosek prezydenta Andrzeja Dudy ws. powołania Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP. Wniosek musi jeszcze zostać zaakceptowany przez Sejm w głosowaniu. Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. Prezydent złożył wniosek w styczniu.