"Stany Zjednoczone utrzymują i budują presję wobec Rosji" - powiedział w czwartek dziennikarzom sekretarz stanu USA Antony Blinken po spotkaniu szefów dyplomacji państw NATO w Brukseli. Blinken ocenił, że rośnie koalicja państw, które są z Ukrainą i przeciwko Rosji.
Sekretarz stanu USA przekazał też, że na Ukrainie pojawia się coraz więcej wiarygodnych informacji o torturach, gwałtach i zabójstwach dokonanych przez rosyjskich żołnierzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Piotr Kozłowski
Dziennikarz, redaktor i korektor z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata publikował teksty, głównie kulturalne, w rozmaitych mediach, takich jak Gazeta Wyborcza, Wprost, Wirtualna Polska. W Dziennik.pl od 2017 roku, obecnie jako wydawca i redaktor newsroomu.
Zobacz
|