Jak wskazała rzeczniczka PiS, to czy Sejm na rozpoczynającym się w środę dwudniowym posiedzeniu Sejmu zajmie się projektami zmian w Sądzie Najwyższym, uzależnione jest od tego, że swój projekt złoży Solidarna Polska. - Jeśli tak, to rozpoczniemy procedowanie na tym posiedzeniu, a jeśli nie, to na kolejnym (posiedzeniu) - mówiła Czerwińska w poniedziałek dziennikarzom w Sejmie.

Reklama

Cztery projekty zmian w SN

Szef SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował w sobotę, że zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o zgłoszeniu własnego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał, że szczegóły projektu i stosunek do propozycji prezydenta zostanie przedstawiony do środy.

Rzeczniczka PiS zwróciła uwagę, że w tej chwili do Sejmu zostały złożone trzy projekty dotyczące zmian w SN - prezydencki, PiS oraz KO i Lewicy.

Reklama

- Czekamy (na projekt SP - PAP), żeby wszystkie naraz rozpatrzeć - dodał szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który brał udział w konferencji wraz z Czerwińską.

"Ziobro chce zaznaczyć odrębność"

- Minister Ziobro chce jakoś zaznaczyć swoją odrębność, do czego ma prawo, jest koalicjantem i patrzymy na to spokojnie. No, ma prawo tak uważać (że premier popełnia "historyczny błąd" - przyp. red.), jak tak uważa, to tak mówi, natomiast premier ma też prawo powiedzieć, co sądzi o takiej pracy swojego ministra - zauważył Terlecki w Sejmie.

Marszałek Terlecki potwierdził także, że jutro odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Pytany, czy będzie podejmowana decyzja w sprawie senatora Jackowskiego, odpowiedział, że "bardzo możliwe, że też".