W środę związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej kontynuują rozpoczętą dzień wcześniej blokadę kolejowej wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Blokada obejmuje wszystkie kopalnie spółki i zakończy się w czwartek rano.

Reklama

Rekompensaty dla górników

Związki domagają się rekompensaty dla górników za przepracowane od września do grudnia weekendy oraz wzrostu funduszu płac. Kolejne rozmowy z udziałem mediatora zaplanowano na 10 stycznia. Spotkanie stron we wtorek wieczorem zakończyło się bez porozumienia. W środę spotkał się sztab protestacyjno-strajkowy, który zdecydował o dalszych protestach.

"W związku z niepowodzeniem rozmów przeprowadzonych 4 stycznia przez przedstawicieli strony społecznej z zarządem Polskiej Grupy Górniczej SA, reprezentujący wszystkie organizacje związkowe Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG SA ustalił harmonogram dalszych działań" - podano po zakończeniu spotkania.

Reklama

"Decyzją Sztabu zakończenie trwających blokad wysyłki węgla do elektrowni z kopalń PGG nastąpi (zgodnie z zapowiedziami - PAP) 6 stycznia o godzinie 7.00. 10 stycznia odbędzie się zaplanowane spotkanie z Zarządem PGG w obecności mediatora. 11 stycznia przeprowadzone zostaną masówki dla załóg kopalń PGG. W dniach 12 i 13 stycznia odbędzie się referendum strajkowe w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Ponadto Sztab zdecydował, że od 17 stycznia nastąpi blokada wysyłki węgla do elektrowni ze wszystkich kopalń PGG do odwołania" - poinformowali związkowcy.