Zalecenie pracy z domu tam, gdzie jest to możliwe, zacznie obowiązywać od poniedziałku, obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak kina czy teatry - od najbliższego piątku, zaś certyfikaty covidowe w klubach nocnych i innych miejscach z dużą liczbą publiczności - za tydzień.

Reklama

Anglia, ale nie cała Wielka Brytania

Wszystkie te decyzje dotyczą tylko Anglii, bo w pozostałych częściach Zjednoczonego Królestwa za sprawy ochrony zdrowia odpowiadają miejscowe rządy.

Wcześniej w środę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby liczba wykrytych zakażeń wariantem Omikron zwiększyła się o 131 i wynosi obecnie 568.

Dania ponownie wprowadza część ograniczeń

- Rząd Danii przywraca część ograniczeń mających na celu powstrzymanie szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym jego nowego wariantu Omikron - poinformowała w środę na konferencji prasowej premier Mette Frederiksen.

Nowe restrykcje to zamknięcie od 15 grudnia szkół podstawowych oraz restauracji i barów od północy w piątek.

Rząd zachęca Duńczyków do pracy zdalnej i odwoływania spotkań towarzyskich w szerszym gronie, takich jak na przykład przyjęcia bożonarodzeniowe.

Reklama

- Wciąż uważamy, że dzięki masowym szczepieniom możliwe jest utrzymanie otwarcia dużej części duńskiego społeczeństwa - powiedziała Frederiksen. Powtórzyła, że rząd zrobi wszystko, aby uniknąć wprowadzenia dużych ograniczeń.

Władze sanitarne Danii poinformowały we wtorek, że nowy wariant koronawirusa Omikron rozprzestrzenił się w całym kraju, a na wschodzie i zachodzie zarejestrowano jego duże ogniska. Tego dnia podano, że w Danii zarejestrowano już 398 przypadków zakażenia Omikronem.