- Ponad 70 proc. osób w Polsce mówi: ufamy samorządowi, ok. 80 proc: chcemy być w Unii Europejskiej, a więc w podzielonym społeczeństwie punktami wspólnymi jest samorząd i Europa. O taką Polskę w Polsce 2050 będziemy chcieli walczyć, taką będziemy próbowali zbudować, aby zostawić swoim dzieciom. Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej. Na tych filarach będziemy budowali sukces - podkreślił lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia na I Forum Samorządowym zorganizowanym w sobotę w Pabianicach.

Reklama

I Forum Samorządowe

I Forum Samorządowe to spotkanie, którego celem jest przygotowanie programu samorządowego dla małych miast, miasteczek i wsi. W programie przewidziano podpisanie Karty Samorządowej - deklaracji ideowej, zawierającej katalog dobrych praktyk i zobowiązań programowych.

Zdaniem Hołowni, spotkanie odbywa się w momencie dla Polski dramatycznym pod wieloma względami, m.in. z powodu przegłosowania przez Sejm Polskiego Ładu. - Ani to polski, ani ład, bo Polska lokalna będzie traciła na nim do 12 mld zł rocznie - stwierdził lider Polski 2050.

Reklama

Wyrok TK "kabaretem politycznym"?

Za drugie dramatyczne wydarzenie uznał Hołownia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które nazwał "politycznym kabaretem ludzi przebranych za sędziów, którzy stwierdzili, że wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej".

W spotkaniu w Pabianicach bierze udział ok. 150 samorządowców z całej Polski, którzy albo do Ruchu Polska 2050 należą, albo z nim sympatyzują.