- Ponad 70 proc. osób w Polsce mówi: ufamy samorządowi, ok. 80 proc: chcemy być w Unii Europejskiej, a więc w podzielonym społeczeństwie punktami wspólnymi jest samorząd i Europa. O taką Polskę w Polsce 2050 będziemy chcieli walczyć, taką będziemy próbowali zbudować, aby zostawić swoim dzieciom. Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej. Na tych filarach będziemy budowali sukces - podkreślił lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia na I Forum Samorządowym zorganizowanym w sobotę w Pabianicach.

Reklama

I Forum Samorządowe

I Forum Samorządowe to spotkanie, którego celem jest przygotowanie programu samorządowego dla małych miast, miasteczek i wsi. W programie przewidziano podpisanie Karty Samorządowej - deklaracji ideowej, zawierającej katalog dobrych praktyk i zobowiązań programowych.

Zdaniem Hołowni, spotkanie odbywa się w momencie dla Polski dramatycznym pod wieloma względami, m.in. z powodu przegłosowania przez Sejm Polskiego Ładu. - Ani to polski, ani ład, bo Polska lokalna będzie traciła na nim do 12 mld zł rocznie - stwierdził lider Polski 2050.

Wyrok TK "kabaretem politycznym"?

Za drugie dramatyczne wydarzenie uznał Hołownia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które nazwał "politycznym kabaretem ludzi przebranych za sędziów, którzy stwierdzili, że wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej".

W spotkaniu w Pabianicach bierze udział ok. 150 samorządowców z całej Polski, którzy albo do Ruchu Polska 2050 należą, albo z nim sympatyzują.