Pan minister będzie miał taką specjalizację, jego pracę ma być dedykowana prowadzaniu dialogu ze wszystkimi grupami zawodowymi, ale również z pacjentami - powiedział Niedzielski.

Reklama

Wyzwaniem najważniejszym jest uzupełnienie niedoborów kadrowych. To nie są tematy, które mogą być rozwiązywane z dnia na dzień - mówił.

W sobotę przedstawiłem szczegółowe szacunki dotyczące kosztów postulatów przedstawionych przez komitet protestacyjny. Wartość ogólna tych postulatów to jest 100 miliardów złotych - dodał.

Przedstawiając te obliczenia zapraszam ponownie przedstawicieli komitetu protestacyjnego na jutrzejsze spotkanie - ocenił.

Jutro mamy zaplanowane rozmowy z ratownikami medycznymi. Mam nadzieję, że te jutrzejsze rozmowy będą asumptem do poprawy dialogu i rozwiązywania problemów. Problemy rozwiązuje się przy stole, w dyskusji, a nie przez protesty - powiedział minister zdrowia.

Nowy wiceminister zdrowia

Ochrona zdrowia to obszar, w którym duże emocje były zawsze. Tym emocjom towarzyszył brak zaufania. Chcemy to zaufanie odbudować. Jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę z każdym - mówił wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Reklama

Wśród protestujących mówi się o brakach kadrowych, że ograniczone zasoby ludzkie determinują te problemy, z którymi się mierzymy. Były i będą podejmowane działania w kierunku zwiększenia miejsc na kierunkach lekarskich - dodał.

Mamy świadomość, że pieniądze w ochronie zdrowia są bardzo ważne, ale nie można sprowadzać tego dyskursu tylko do pieniędzy - powiedział.