- Mamy dużo wspólnych cech. Zależy nam na budowaniu bezpieczeństwa w Polsce - wyjaśnił szef Agrounii.

Reklama

- Z jednej strony jest to bezpieczeństwo żywnościowe, ale z drugiej strony żyjemy w kraju wolnorynkowym, gdzie trzeba budować bezpieczeństwo zdrowotne (...). Po pierwsze ludzie powinni godnie zarabiać, po drugie powinni czuć się w pracy bezpiecznie, po trzecie powinni czuć podmiotowość - dodał Michał Kołodziejczak w TOK FM.

Rolnicy mówią "nie" polexitowi

Lider rolników odniósł się także do ostatniej burzy medialnej wokół potencjalnego polexitu sugerowanego przez niektórych polityków prawicy.

Reklama

- Wszyscy nie tylko przyzwyczailiśmy się do Unii Europejskiej, ale widzimy ogromną potrzebę pozostania w Unii Europejskiej. Mówienie o wyjściu z Unii jest dzisiaj całkowicie nie na miejscu i my, jako Agrounia, jako rolnicy, mówimy stanowcze "nie" - oświadczył Kołodziejczak.

- PiS-owi jest łatwiej mówić, żeby wyjść, niż odpowiednio rozmawiać i pracować. To samo mamy w kraju, nie potrafią rozmawiać z ludźmi wewnątrz kraju - ocenił przewodniczący Agrounii.

- To jest polityka słabych ludzi, którzy wolą coś zamknąć, z czymś skończyć, niż poprowadzić to na odpowiedni zasadach. Niestety takie jest PiS - stwierdził Kołodziejczak.