Na zdjęciu zamieszczonym w Internecie widać kilku aktywistów, wyglądających przez okno domu przy Luisenstrasse. Za oknem wisi baner z napisem "Okupowane".

"Lobby ochrony klimatu"

Reklama

Sami demonstranci uzasadniają akcję twierdzeniem, że Rada Gospodarcza CDU to "lobby ochrony klimatu w najczystszej postaci", które przedkłada maksymalizację zysku nad zachowanie podstaw życia. Zdaniem protestujących, jest ona odpowiedzialna za ocieplenie klimatu i załamanie się globalnych ekosystemów.

Jak podała na Twitterze berlińska policja, przed budynkiem rady gospodarczej CDU odbyło się też "spontaniczne zgromadzenie". Jego uczestnicy siadali przed obiektem. Po kilku prośbach o opuszczenie terenu zostali wyniesieni przez funkcjonariuszy.

Akcja ta jest częścią tygodnia protestów w Berlinie, w ramach którego działacze ekologiczni demonstrują na rzecz większej ochrony klimatu. Tydzień rozpoczął się w poniedziałek od blokady ulicy przed Bramą Brandenburską i okupacji parku Monbijou. We wtorek odbyły się blokady przed siedzibą Niemieckiego Związku Rolników i Ministerstwa Rolnictwa.