- Pokazaliśmy czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych; bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program Czyste Powietrze, największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej - podkreślił szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza.

Reklama

Środki zabrane mafiom VAT-owskim

Nawiązując do swojego spotkania z samorządowcami, relacjonował, że burmistrz Rabki "mówił, jak bardzo pieniądze rządowe pomogły w zapewnieniu lepszego powietrza, czystszego powietrza". - Tak, nasza polityka to nie jest "zbij termometr", tak jak naszych poprzedników. Bo co oni zrobili, żeby dbać o środowisko? Zmienili wskaźniki - podkreślił.

- My się nie boimy trudnych problemów - oświadczył premier. - Złapaliśmy tego byka za rogi i staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażując środki publiczne, środki, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. One idą na polskie emerytury, na polską turystykę, na polskie czyste powietrze, na 500 plus, na zabytki - mówił Morawiecki. Zaznaczył, że "to jest właśnie polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości".

Reklama

Odnosząc się do przeciwników politycznych, jak mówił wcześniej - "oszustów", którzy donoszą na Polskę do Brukseli - Morawiecki powiedział do zebranych: Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców. Za te słowa premiera nagrodzono oklaskami.

"Gen zwycięstwa"

- Choć historia nas poturbowała, to dzisiaj wracamy w koleiny zwycięstwa, tego, co nasi przodkowie doświadczali - wspaniałych triumfów - dodał. - Do tego pcha nas wola walki, nasz gen zwycięstwa. A jeśli ktoś wątpi, to przypomnijmy sobie to, że z tej wspaniałej Sądeckiej Ziemi pochodzi kilka firm, które podbijają Europę - powiedział.

Szef rządu zaznaczył, że "to jest współczesna walka i Polacy pokazują, jak być zwycięzcą". - Zwyciężamy. Polski Ład to zwycięstwo Polaków. My się będziemy rządzić po naszemu - zapowiedział Mateusz Morawiecki.