We wtorek rano przed Ministerstwem Rolnictwa przy ul. Wspólnej odbył się protest rolników z Agrounii. Protestujący przed ministerstwem ułożyli bele słomy oraz wylali gnojówkę. Założyli również na bramę łańcuch, który zapięli kłódką.

Reklama

Rolnicy z Agrounii zamknęli ministerstwo rolnictwa. Przez bezczynność pracowników tego gmachu - rolnicy, hodowcy trzody chlewnej nie mogą normalnie żyć, pracować i zarabiać - napisali na swoim profilu na Twitterze przedstawiciele Agrounii.

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, podczas protestu policjanci wylegitymowali 14 osób. - Stwierdzono liczne wykroczenia - zaznaczył nadkomisarz.

Policjant wskazał, że wobec osób blokujących wejście do ministerstwa policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Dodał przy tym, że dwie osoby zostały ukarane mandatem.

Reklama

Czynności trwają. Całość materiałów zostanie przekazana do prokuratury do oceny prawno-karnej - zapowiedział rzecznik KSP.