Kontynuacja pomocy tarczowej, pomocy branżowej, jest jak najbardziej przewidziana - powiedziała Kornecka, pytana o działania pomocowe rządu dla firm w razie wybuchu czwartej fali pandemii jesienią tego roku.

Reklama

Szczepiąc się tak naprawdę umożliwiamy nasze niezakłócone funkcjonowanie na jesieni, kiedy ten sezon chorobowy, sezon grypowy czy covidowy nadejdzie. My to wiemy w zasadzie na 90 proc. My musimy z naszej strony zrobić teraz wszystko, żeby się uchronić przed tymi restrykcjami i to jest zadanie do wykonania na najbliższe 3-4 miesiące - dodała.

Ograniczenia nie są wykluczone

Wiceminister przyznała, że akcja szczepień przebiega w naszym kraju dosyć sprawnie, ale nie wykluczyła, że w razie nadejścia jesiennej czwartej fali pandemii mogą zostać wprowadzone "ograniczenia od strony gospodarczej”.

Szeroki program szczepień ma na celu uchronienie nas przed czwartą falą i mam nadzieję, że Polacy podejdą do tego na tyle odpowiedzialnie, że będą wiedzieli, że nie chodzi tylko i wyłącznie o ich zdrowie, ale także o naszą gospodarkę - powiedziała Kornecka.

Reklama

Wiceminister przyznała, że cały czas są w naszym kraju branże, które podlegają ograniczeniom w działalności. My to dostrzegamy i dla tych branż pomoc antykryzysowa jest aktualna. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie dla każdego pracownika zatrudnianego, dla każdej firmy w naszym kraju, ale chcemy, żeby kolejnego lockdownu nie było - stwierdziła Kornecka.