W sobotę o godz. 10 rozpocznie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany program. W piątek politycy ugrupowania zamieścili w mediach społecznościowych kilkunastosekundowe nagranie zapowiadające wydarzenie. Polskie rodziny, pracownicy, personel medyczny, rolnicy, my wszyscy. Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei. Już w sobotę 15 maja - Polski Ład - mówi lektor na nagraniu.

Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy - godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski - naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii - czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Premier: Polski Ład to wielki program inwestycyjny

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni. Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy - mówił.

Szef rządu zaznaczył, że bardzo zasadniczym czynnikiem w Polskim Ładzie będzie inwestycja w człowieka oraz czynnik społeczny, który określił jako kluczowy.