PO miała w 2020 roku zapłacić ok. pół miliona złotych firmie "Apostołowie Opinii", zajmującej się obsługą mediów społecznościowych tej partii. W artykule są wspominane także wydatki na współpracę z domami mediowymi, firmami zajmującymi się komunikacją wizualną.

Reklama

Kto zarabia najwięcej w PO?

"Najwięcej zarabiają ci, którzy odpowiadają za finanse. Łukasz Pawełek, skarbnik partii i członek zarządu krajowego, może liczyć na przelewy sięgające 11 tys. zł miesięcznie. Jednym z najlepiej zarabiających specjalistów ugrupowania jest główny ekonomista ekipy Borysa Budki. Prof. Andrzej Rzońca, bo o nim mowa, pobierał pensję z Funduszu Eksperckiego. Najwyższy przelew, styczniowy, opiewa na kwotę 23 520 zł" – podał portal.

"Na stałej liście partyjnych płac, chociaż nie należy do ludzi opłacanych z Funduszu Eksperckiego, jest również Mariusz Kozak-Zagozda. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w 2019 r. okazało się, że jest on twórcą profilu +Sok z Buraka+ na Facebooku" - napisała Interia.

Z ustaleń portalu wynika, że "w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki".

"Zdarzało się, że jednego miesiąca pieniądze płynęły zarówno z konta, na które wpływa subwencja, jak i rachunku bieżącego. W ten sposób, w lipcu 2020 r., kiedy odbyła się druga tura wyborów prezydenckich, Kozak-Zagozda zainkasował w sumie ponad 10,5 tys. zł. Najniższy przelew z zeszłego roku opiewa na kwotę 149 zł, najwyższy to 8048 zł. W 2020 r. twórca +Soku z Buraka+ zarobił dzięki PO 104 605 zł" - podkreśliła Interia. "Z dokumentów udostępnionych PKW nie wynika, za co konkretnie Kozak-Zagozda otrzymywał wynagrodzenie" - dodano.