W rozmowie uczestniczyli także szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski oraz przewodniczący prezydenckiej rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski.

Reklama

W komunikacie po spotkaniu Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że Nowy Ład zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego, także w kontekście wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19.

Prezentacja Nowego Ładu przełożona

W drugiej połowie lutego odbyło się już jedno spotkanie prezydenta z premierem ws. Nowego Ładu. Później prezydencki rzecznik Błażej Spychalski zapowiadał, że będą kolejne.

Reklama

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała w czwartek, że ze względu na sytuację epidemiczną prezentacja Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę, została przełożona. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

"Kiedy będzie Nowy Ład? Nie wiadomo. Za to jest pewność, że kolejny Nowy Wał PiS-u opisze wkrótce prasa" - napisał na Twitterze Marcin Kierwiński z KO.

Czym ma być Nowy Ład?

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawiera przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W ostatnią sobotę PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu. Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.