Zwolnienia w "Dzienniku Wschodnim"

Reklama

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, Agnieszka Antoń-Jucha wypowiedzenie dostała w poniedziałek.

Kwestii personalnych nie omawiam i nie wyjaśniam publicznie - powiedział likwidator Lech Kukawski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Antoń-Jucha pracowała w "Dzienniku Wschodnim” ponad dziesięć lat.

W zeszłym tygodniu odwołano ze stanowiska redaktora naczelnego gazety Krzysztofa Wiejaka. Zwolniono również wicenaczelną Agnieszkę Mazuś.

Likwidator w redakcji Dziennika Wschodniego

Likwidator wszedł do siedziby gazety "Dziennika Wschodniego" w Lublinie - podało Radio Lublin. W redakcji trwał wymiana zamków. Wydawca dziennika, tj. spółka Corner Media została postawiona w stan likwidacji. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni do budynku.

Działania te w naszej ocenie są nielegalne, nie zostaliśmy o nich powiadomieni – mówił dotychczasowy redaktor naczelny Krzysztof Wiejak w rozmowie z Radiem Lublin.

Postanowienie o rozwiązaniu spółki jest nieprawomocne, a wpis, który został dokonany w KRS jest przedwczesny. Przez drzwi – bo nie zostaliśmy wpuszczeni – informowałem pana, podającego się za likwidatora, że są tam nie tylko wrażliwe dane osobowe, ale także dokumenty, które stanowią tajemnicę dziennikarską - powiedział Wiejak.

Jak informuje Radio Lublin dziennikarze "Dziennika Wschodniego" nie zostali wpuszczeni do siedziby gazety.

Działamy zgodnie z prawem – powiedział likwidator spółki Corner Media Leszek Kukawski.

Sąd wydał postanowienie, które zostało natychmiast wykonane i wpisano likwidatora do rejestru przedsiębiorców. Czy pan sobie wyobraża, że banki, które mają bardzo ostre procedury, dopuściłyby osobę nieuprawnioną do konta i pieniędzy spółki? - dopytywał likwidator.

Reklama